SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray galibiyet istiyor

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, savunma oyuncusu Aurelien Chedjou ile birlikte Anderlecht maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 18:11, 15/09/2014
G.Saray galibiyet istiyor

İşte Prandelli ve Chedjou’nun açıklamalarından satır başları…

Chedjou: Kendi sahamızda 3 puan alarak Şampiyonlar Ligi’ne üç puanla başlamak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli.

Prandelli: Organize bir takıma karşı maç yapacağımızı düşünüyorum. Anderlecht çok genç ve enteresan bir takım. 3 puanı istiyoruz ve taraftarımızla 3 puanı almak için gayret edeceğiz. Burak son maçta yalnız değildi. Yanında Bruma vardı. Değişiklik olup olmayacağını yarın göreceksiniz. Orta saha ile mesafeyi daraltıp, yakın oynamaya başlarsak gelişmeleri göreceğiz. Seçim yapma hakkımız yok çünkü biz Galatasaray’ız. Her maçı farklı düşünmemiz gerekiyor. Amacımız yarıştığımız her kulvarda başarıyı yakalamak.

Chedjou: Anderlecht genç bir takım. Gençlere dikkat etmemiz gerekiyor.  Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Gayet iyi hazırlandık. Yarın yolumuza iyi bir sonuçla devam etmek istiyoruz

Prandelli: Anderlecht’in bizden daha çok maç oynaması bizim için dezavantaj değil. Kondisyon açısından endişemiz yok. Şampiyonlar Ligi’nde güçsüz takım diye bir şey yok. Anderlecht Avrupa’nın önemli takımlarından biri. Kendi değerimizi henüz ortaya koyamadık. Bunu başardığımızda herkes bizim gerçek gücümüzü görecek. Bir takımda defansif kurguyu oturtursanız ardından ofansif anlamda da başarılı olursunuz.

Chedjou: Ben ya da Muslera fark etmez, kim gol atarsa atsın yarın önemli olan 3 puanı almak.

Prandelli: Anderlecht’in çok yetenekli genç isimleri var. Biraz dikkat etmemiz lazım. Çünkü onlar kendilerini göstermek isteyecekler. Taraftarımız da her zaman arkamızda olsun. Çünkü onlarla daha güçlüyüz.

 

Yayınlanma Tarihi:17:28,