SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego’lu Fener tat vermedi

15 Eylül 2014

SEZONUN ilk derbisi dün Trabzon'da oynandı. Son dönemde Avni Aker'den başarılı sonuçlarla ayrılan Fenerbahçe maça iyi başlayan taraf oldu. Tabii bunda bordo-mavililerin yeni oyuncularının ilk kez bir arada oynamalarının payı da büyüktü. Öyle ki Trabzonsporlu futbolcular ilk 30 dakika ayaklarında hiç top tutmayıp ileri vurdular. Maçın ilerleyen bölümlerinde ise görüntü değişti. Trabzonspor, daha derli toplu oynamaya başladığı anlarda maçın kontrolünü eline geçirdi. Gol pozisyonlarını yakalayan taraf da bordo-mavililer oldu.

CANER Erkin, Fenerbahçe için önemli bir oyuncu. Trabzonspor maçından önce bir sakatlığı vardı. Herhalde tam hazır değildi ki, sarı-lacivertliler sol kanatta hiçbir varlık gösteremedi. Çalışmayan sadece sol kanat değildi elbette. Oyun içinde birçok bölgede aksadı Fenerbahçe. Sarı-lacivertliler adına koskoca 90 dakika boyunca en net pozisyon Mehmet Topal'ın direkten dönen şutuydu.

STAT Avni Aker, maçın adı da Trabzonspor-Fenerbahçe olunca atmosferden de söz etmeden geçmeyelim. İki takım arasında şike sürecinden beri başlayan gerginlik hatırlanacağı gibi geçen sezon tavan yapmış, maç yarıda kalmıştı. Yine herkes maçın gergin bir atmosferde geçmesini bekliyordu. Ama beklenen olmadı. Bordo-mavili taraftarlar taşkınlık yapmadı, sadece takımlarını destekledi. Maçın hakemi Fırat Aydınus, sahada tansiyonu yükseltmeyeyim derken sık sık oyunu durdurdu. Bu düdükler zaten düşük olan tempoyu daha da alt seviyeye çekti.

FENERBAHÇE dünkü oyunuyla tam hazır olmadığını bir kez daha ortaya koydu. İlk 11'de başlayan Diego Ribas, hiçbir varlık gösteremedi. Trabzonspor'da ise ışık var. Yeniden kurulan bir takımın sahada gösterdiği performans bordo-mavililer adına umut verici. İlerleyen haftalarda çok daha iyi olacaklardır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek