SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho’ya ırkçı söylem

Meksika 1. Ligi (Liga MX) takımlarından Queretaro ile iki yıllık sözleşme imzalayan Brezilyalı efsane Ronaldinho, daha topa vurmamasına rağmen manşetlerden düşmüyor

Güncellenme: 13:18, 15/09/2014
Ronaldinho’ya ırkçı söylem

Meksikalı futbolseverler Ronaldinho gibi bir yıldızı canlı izleme fırsatı bulacakları için sevinirken, National Action Party (NAC) üyesi Carlos Nunez Manuel Trevino’nun Facebook hesabından Ronaldinho için söyledikleri ülkeyi karıştırdı.

Futbolseverlerin sokaklara dökülmelerinden ve yolları kapatmalarından dolayı trafik oluştuğundan şikayet eden Trevino, Facebook hesabından “Toleranslı davranmaya çalışıyorum ama futboldan ve yarattığı bu saçmalıktan nefret ediyorum. Nefret ediyorum çünkü insanlar sokaklara dökülüyor, yolları kapatıyor sonucunda da eve dönmem 2 saati buluyor. Hem de tüm bunlar bir MAYMUN için. Brezilyalı ama yine de bir maymun” mesajını paylaştı.

Bu çirkin söylemlerinden dolayı şimşekleri üzerine çeken Trevino, gelen tepkilerin ardından mesajını sildi ancak çekilen ekran görüntülerinin ardından tepki yağmuruna tutulmaktan kurtulamadı.

Yayınlanma Tarihi:12:51,