SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Mancini’nin çalıştıracağı takım

Portekiz'de Bento'nun istifası ile boşalan koltuğa Roberto Mancini'nin geçebileceği belirtilirken, İtalyan çalıştırıcı da görevi istediğini açıkladı.

Güncellenme: 16:31, 14/09/2014
İşte Mancini’nin çalıştıracağı takım

Mancini, Portekiz’in başına geçmesi durumunda Cristiano Ronaldo‘nun yanı sıra Türkiye’den eski öğrencisi Bruma ve Fenerbahçeli Meireles ile Bruno Alves gibi isimlerin de hocası olacak.

Roberto Mancini‘nin, Portekiz Milli Takımı’nın yeni teknik direktörü olabileceği bildirildi. Son olarak Galatasaray‘ı çalıştıran, ardından ismi İtalya Milli Takımı ile geçse de bu görevi Antonio Conte’ye kaptıran deneyimli çalıştırıcının, Paulo Bento’dan boşalan koltuk için ismi geçiyor. Bento geçtiğimiz günlerde Arnavutluk karşısında alınan şok 1-0’lık yenilginin ardından takımdan ayrılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mancini de göreve sıcak olduğunu söyledi. Portekiz basınına konuşan İtalyan çalıştırıcı, “Hala genç bir hoca sayılırım ve önümde uzun bir kariyer var. Farklı sulara yelken açmak hoşuma gider. İtalya, İngiltere ve Türkiye’de çalıştım. Yeni rotalar ajandamda bulunmakta” dedi.

Roberto Mancini şöyle devam etti:

“Portekiz’e gider miyim? Tabii ki! Siz benden daha iyi bilirsiniz ki Portekiz her zaman yüksek kalite futbol ve büyük yetenekleri barındırmıştır. Dünyanın en iyi oyuncularından bazıların barındırımıştır. Ülkenin takımları da Avrupa’da söz sahibi olmuşlardır. Portekiz Milli Takımı’nı çalıştırmak bir onurdur”.

Galatasaray ile bir sezona yakın bir süre çalışan Mancini, Portekiz’in başına geçmesi durumunda Cristiano Ronaldo’nun yanı sıra Türkiye’den eski öğrencisi Bruma ve Fenerbahçeli Meireles ile Bruno Alves gibi isimlerin de hocası olacak.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:14:14,