SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halilhodzic’ten flaş açıklamalar!

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalmalarına ilişkin, "Bu akşam Trabzonspor'un kazanamaması biraz yazık oldu" dedi.

Güncellenme: 22:58, 14/09/2014
Halilhodzic’ten flaş açıklamalar!

Halilhodzic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Trabzonspor’un galibiyeti yeterince hak ettiğini savunarak, “Defansif anlamda Fenerbahçe’yi iyi kontrol edebildik. Mehmet Topal’ın uzaktan bir şutu dışında Fenerbahçe pek fırsat bulamadı, yaratamadı” diye konuştu.

Kendilerinin ise etkili gol pozisyonları bulduğunu ifade eden Halilhodzic, “Maç esnasında 5 net fırsat aldım not olarak. 5-6 tane de acele şekilde buluşturduğumuz fırsatlar oldu. Biraz daha sakin, beceriyle halledilseydi golü bulabilirdik. Bu akşam Trabzonspor’un kazanamaması biraz yazık oldu. Maçı kazanarak başkanımız İbrahim Bey ve taraftarlarımıza hediye etmek istiyorduk ama maalesef yazık oldu” ifadelerini kullandı.

Oyuncularının buna rağmen çok iyi bir maç çıkarttığını düşündüğünü dile getiren Halilhodzic, şöyle devam etti:

“Onları tebrik ediyorum. Unutmamamız gereken bir konu ise Waris, Yatabare gibi oyuncular bir idmanla bu maça çıktı. Takıma yeni geldiler, bir idman yaptıktan sonra Fenerbahçe karşısına çıktılar. Eksik olan oyuncuları da o yüzden not alalım. Eksik oyunculara, takıma yeni katılan oyunculara, uyum sürecine rağmen yine bu neticeden memnun olalım. Bu süreçten sonra Trabzonspor, kendi yüzünü gösterecek. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Siz 2-3 ay sonra gerçek Trabzonspor’u göreceksiniz.”

“En iyi takıma karşı oynadık”

Halilhodzic, futbolda en zor olanın gol atmak olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

“Oyuncular, gol atmak istediler, başaramadılar. Kalecinin bacak arasından geçen topu hatırlatayım, çizgide durdu. Zemin biraz daha ıslak olmuş olsa top filelerdeydi. Ben de hücum oyuncusuydum. Kendine güvenin ne olduğunu biliyorum. Bu akşam oynayan iki oyuncu o kadar fırsat buldu aslında, ilk defa gelmişler, bir idmanla çıkmışlar. Türkiye’nin en iyi takımına karşı oynadık, bunu unutmamak lazım. O yüzden bu akşam oyuncularımı, gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum.”

Halilhodzic, “takımda ne kadar kalabileceği” yönündeki soru üzerine, “İki ay boyunca çok çalıştım. İbrahim Bey benim arkadaşım. Ben onun için geldim. Ne kadar süre kalırım Türkiye’de henüz bilmiyorum. Tabi ki Türkiye’ye seviyorum, yaşamayı, kalmayı seviyorum. Siz de biliyorsunuz, birçok önemli teklifler geldi bana. İki ayda takım oluşturduk, 2-3 ay sonra Trabzonspor daha kuvvetli olacak. Trabzonspor’un lig ve Avrupa’da çok güzel bir sezon geçirmesini istiyorum. Sonraki gidişatı bilmiyorum, bakarız” yanıtını verdi.

Mustafa Akbaş’ın açıklaması

Trabzonspor’un savunma oyuncusu Mustafa Akbaş ise “Sahadan 1 puanla ayrıldık ama kesinlikle 3 puanı almak istediğimiz bir maçtı. Defansı çok iyi yaptık, takım olarak pozisyon vermedik” dedi.

Akbaş, maçın gergin bir ortamda oynanmamasına ilişkin bir soru üzerine de “Buraya gelmeyen bazı futbolcuların bunda etkisi var” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:37,