SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Dilmen’in açıklamalarından satır başları…

“Hem dün Galatasaray – Eskişehirspor hem de bugün Trabzonspor – Fenerbahçe maçını izletsinler zaten çocukların uykusu gelir. İsmail Kartal, topa sahip olun demiş. Oyuncular onu yaptı ama gol yollarında etkisiz kaldılar zaten Sow ve Emenike’yi de oyundan aldı hoca. Ofansif yönde etkiliydi ama ceza alanı çevresinde etkisiz bir görüntü vardı.”

“Halilhodzic’in Fenerbahçe’den çekinmesi normal ama bu maçta aşırı çekindi. Trabzonspor kendi sahasında bekledi ve topa sahip olduğunda ileriye çıktılar. Az kontra atak yaptılar. Hafta boyunca çalıştıkları herşeyi hemen hemen yaptılar. Futbol mucizesi olmasa 0-0 bitecek bir maç gibiydi ve öyle bitti.”

“Avrupa standartlarının çok ama çok altında bir maç izledik.  Fenerbahçe oyunu pas ile elinde tutmaya çalışmış Trabzonspor ise savunma yaparak elinde tutmaya çalıştı. Oynaya oynaya maçı 0-0 bitirdiler. İki takım için de bu sonuç kötü mü değil”

“Trabzonspor, Cardozo’nun da iyileşmesinden sonra bu oyun yapısıyla hem Cardozo’ya kötülük eder hem de hiç bir şey yapamaz, şampiyonluğa oynayamaz. Cardozo’nun olmadığı bu kadrosuyla kontra atak takımı gibi görünüyor ama onunla kontra atak takımı olamazsınız.”

Yayınlanma Tarihi:23:20,