SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, ‘Twitter’da yaptığı bir paylaşım yüzünden 2 maç ceza alan Melo ve yeni sezonda hangi kanalda olacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Melo‘nun Galatasaray için önemli bir oyuncu olduğunun altını çizen Dilmen, Brezilyalı yıldızın cezası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Bir tek ben kalmıştım zaten yorum yapmayan, iyi oldu. Melo‘ya en alttan verdiler cezayı, Volkan‘ı daha tahrikkar buldukları için 3 maç vermişlerdi. Melo, Aziz Yıldırım değil herhangi bir kişiyle ilgili küfür paylaşsa yine ceza alacaktı.

Futbolcular böyle yaparak en büyük zararı kulüplerine veriyor. Ancak şuna da belirtelim Melo çok önemli bir oyuncu. Türkiye’nin en istikrarlı yabancılardan biri. Her kulüpte bir-iki tane bu tip oyuncu var. Tasvip etmediğimiz davranışlarda bulunabiliyorlar ama camiaları da bu tip oyunculara sahip çıkıyor. Böyle oldukça bu olayların sona ermesi mümkün değil.”

HANGİ KANALDA OLACAK

Dilmen, gelecek yayın döneminde hangi kanalda olacağı şeklindeki tartışmalara da açıklık getirdi. Şu anda çalıştığı kurum ile kontratının devam ettiğini söyleyen Dilmen, şunları söyledi:

“Benim dışımda herkes her şeyi hatta ağzımdan gerçekmiş gibi yazdılar. Bu konulara antrenmanlı olduğum için hiç umursamadım. NTV ile bir yıl daha kontratım var. İşimin en iyisini yapmaya çalışacağım. % 100 Futbol bir marka oldu. İnandığım ve güvendiğim partnerim Güntekin Onay‘la yine NTV stüdyolarında yoluma devam edeceğim. Öyle söylendiği gibi Ferit Şahenk Bey araya girdi de anlaşma sağlandı gibi şeyler de olmadı.”

Sabah