SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray‘ın Medya ve İletişim Direktörü Ali Kırca, görevinden istifa etti.

Ali Kırca’nın, kitap çalışmalarına vakit ayırabilmek için Galatasaray’daki görevinden ayrıldığı duyuruldu. Galatasaray Kulübü de istifanın ardından resmi internet sitesinden açıklama yayınladı.

Sarı-kırmızılılardan yapılan açıklama şu şekilde;

“Galatasaray Spor Kulübü'nde Medya ve İletişim Direktörü olarak görev yapan Sayın Ali Kırca; kitap çalışmalarına zaman ayırmak amacıyla, kulübümüzdeki görevinden ayrılma arzusunu bildirmiştir.

Özellikle, yazın alanındaki yeni projeleriyle ilgili heyecanı, tarafımızdan da anlayışla karşılanmış ve ayrılma isteği üzülerek te olsa kabul edilmiştir.

Sayın Kırca, karşılıklı anlayış içerisinde geçen görüşmemizde, gelecekte, Galatasaray'da ne zaman kendisine bir görev düşerse, destek vermekten kaçınmayacağını belirtmiştir.

Ali Kırca'ya, sadece profesyonel olarak görev aldığı dönem için değil, onun da öncesinde, uzun yıllar, Galatasaray'a sade bir taraftar olarak verdiği hizmetleri ve değerli katkıları için teşekkür eder, yeni yolculuğunda mutluluk ve başarılar dileriz.

Ünal Aysal

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı”

Kırca, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan mektubunda, çocukluğundan beri renklerine gönül verdiği Galatasaray Kulübü’ne önemli bir görevde hizmet etme fırsatını bulduğu için başkan Aysal’a şükranlarını sunduğunu belirtti.

Görev yaptığı dönemde GSTV‘nin kadro ve içerik olarak gelişmesi yolundaki çabalarının sonuç vermesinden dolayı mutluluk duyacağını aktaran Ali Kırca, “Önemli projeleriniz arasında saydığınız ve göreve geldiğimden beri her zaman, en büyük hayalim olarak nitelendirdiğim Galatasaray gazetesinin bir gün hayata geçirilmesi, burada geçirdiğim zamanın boşa harcanmamış olduğunun en önemli göstergesi olacak” ifadelerini kullandı.

Mektubunda istifa gerekçesiyle ilgili açıklama yapan Kırca, şunları kaydetti:

“Altı aya yaklaşan ortak çalışma sürecinin sonunda, sizinle daha önce sözlü olarak da paylaştığım nedenlerle, görevden affımın kabulünü rica ediyorum. Yazın alanında gerçekten heyecanlı bir döneme girdiğim bu günlerde, benim için bu yeni yolculuğun ve kitap dünyasındaki yeni maceramın heyecanını ve ayrılma isteğimi anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum.”

Yayınlanma Tarihi:02:09,