SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

4. yıldızın takılması açısından büyük önem taşıyan bu dönemde sorun yaşamak istemeyen başkan Yıldırım, bazı kritik kuralları hayata geçirmeye başladı.

Bunun için de teknik heyet ile bir görüşme yapan başkan tüm futbolcuların bu kurallara uyması gerektiğinin altını net bir şekilde çizdi. Uygulamaya koyduğu kuralları da teknik heyet aracılığıyla futbolculara iletti. İşte başkan Aziz Yıldırım'ın uyulmasını istediği kurallar:

1- İSTANBUL'DAN ÇIKIŞ YASAK

Bu konuda ilk uygulama Diego Ribas'a yapıldı ve başkan Aziz Yıldırım da uygulamada ne kadar kararlı olduğunu açıkça ortaya koydu… Başkan, tüm futbolcuların maçlara konsantre olmalarını ve verilen 1-2 günlük aralada da dinlenmelerini istiyor. Bu yüzden yasak koyan Yıldırım, “Kısa süreli tatillerde İstanbul dışına hiçbir futbolcunun çıkmasını istemiyorum” kararını net bir şekilde iletti.

2- TEKNİK KADROYA BİLGİ VERİLECEK

Fenerbahçeli futbolcular kısa vadeli izin günlerinde İstanbul dışına çıkamayacakları gibi nerede oldukları ve ne yaptıkları konusunda da teknik kadroya bilgi verecekler. Başkan Yıldırım bu konuda hiçbir oyuncuya ayrıcalık tanınmamasını istedi. Yıldızlardan gençlere kadar herkesin buna uyması gerektiğini vurguladı.

3- İLAÇ DAHİ ALINMAYACAK

Başkan Aziz Yıldırım'ın uyulmasını istediği önemli konulardan biri de sakatlık ve hastalık süreci…Zorlu maratonda tüm oyunculara ihtiyaç olduğunu çok iyi bilen Yıldırım, bu konuda tüm oyuncuların sağlık ekibiyle tam bir iletişim halinde olmalarını istedi. Futbolculara “Sağlık ekibinin haberi olmadan ilaç bile alınmayacak” uyarısında bulundu.

4- YEME VE İÇMEYE DİKKAT

Fenerbahçe'de bu sezon Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde uygulamaya konulan önemli girişimlerden biri de bir diyetisyenin görev yapacak olması. Diyetisyen tüm futbolcular için özel programlar hazırladı. Başkan Aziz Yıldırım tüm futbolculardan bu programa uymalarını ve yeme-içmeye dikkat etmelerini istedi. Form tutmak için bunun şart olduğunu vurguladı.

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:13:34,