SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dev maçta gülen yok

Dev maçta gülen yok

Arsenal ile Manchester City arasında oynanan karşılaşma beraberlikle sonuçlandı.

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig‘de Arsenal, sahasında Manchester City‘yi ağırladı. İlk yarısını konuk ekibin 1-0 önde tamamladığı karşılaşma 2-2 beraberlikle sonuçlandı.

 

Karşılaşmaya hızlı başlayan Arsenal, rakip yarı alanda yaptığı presle Manchester City‘ye nefes aldırmadı. İlk ciddi atağı orta sahada yapılan bir pas hatası ile yakalayan ev sahibi ekip, Welbeck‘in kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda direği geçemedi. Aüero‘nun hızlı bir hücumda Navas‘ın ortasına yaptığı vuruşla 28. dakikada öne geçti. İlk yarı bu golle 1-0 Manchester City‘nin galibiyeti ile tamamlandı.

 

İkinci yarıya da hızlı başlayan Arsenal, Wilshere‘ın 64. dakikada attığı golle beraberliği yakaladı. 74. dakikada Sanchez‘in muhteşem golü ile öne geçen ev sahibi ekip, 83. dakikada Demichelis‘in golüne engel olamayınca mücadele eşitlikle sonuçlandı.

Karşılamada iki takımın toplam üç topu direkten dönerken, Sanchez‘in takımını öne geçirdiği vuruş jeneriklik goller arasında yer aldı. Beraberliğin ardından Manchester City puanını 7’ye, Arsenal ise 6’ya yükseltti.