SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi yasağında sürpriz gelişme

Habertürk Gazetesi yazarı Meriç Müldür, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin Süper Lig'de 4 büyük takımın taraftarlarına uygulanan deplasman yasağının kaldırılması için anlaştığını yazdı.

Güncellenme: 11:41, 13/09/2014
Derbi yasağında sürpriz gelişme

Buna göre Fenerbahçeliler 8. haftadaki Beşiktaş derbisini İkitelli’deki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda izleyebilecek. Beşiktaşlılar da ligin ikinci yarısındaki Fenerbahçe derbisini Kadıköy Şükrü Saraçoğlu’ndan takip edebilecek.

Meriç Müldür’ün “BJK-FB derbilerinde yasak kalkıyor” başlıklı yazısında yer alan o bölüm…

“Geçenlerde İl Güvenlik Kurulu toplantısı vardı. Gündem deplasman yasağıydı. Beşiktaş yöneticisi Hakan Özköse yasağın kalkmasından yana görüş bildirdi. F.Bahçe yöneticisi Yalçın Haker de aynı görüşü savundu. G.Saray cephesi ise “kesinlikle hayır” dedi. Kaldı ki iki kulüp toplantıya yönetici düzeyinde katılım sağlarken, G.Saray bir yöneticisini gönderme gereği duymamış, stattan sorumlu ismi yeterli görmüştü. G.Saray da “evet” dese deplasman yasağı kalkacaktı, olmadı. Görünen o ki, 2 hafta sonra imza altına alınacak protokolle bu sezon Beşiktaş-Fenerbahçe maçları iki takım seyircisine de açılacak. İlk uygulaması da 8. haftada Olimpiyat Stadı'nda olacak. Diğer derbilerde yasağa devam.

G.Saray'ın tutumu kadar beni hayrete düşüren bir durum daha var. O da toplantıya katılan vali yardımcısının inisiyatif alamaması, sorumluluğu üstlenememesi. O cesareti göstermeliydi. Çünkü o, devletin temsilcisi!

‘G.SARAYLILAR DA GELSİN'

SOMA yararına düzenlenen turnuvayı tribünden izlemiştim. Fenerliler ile Beşiktaşlılar maçları bir arada, yan yana oturarak izledi. Hoş görüntüydü. Kavga gürültü de olmadı. ‘Demek ki istenirse oluyormuş' dedirtti. O karar Aziz Yıldırım'ın inisiyatif koymasıyla alınmıştı. Yıldırım aslında aynı tabloyu Süper Lig maçlarında da görmek istiyor, kapıları da sonuna kadar açıyor. G.Saraylılar'ı da davet ediyor. “G.Saray da gelsin. Devlet tedbirini alıyorsa, federasyon da dahil herkes üzerine düşen sorumluluğu üstleniyorsa rakip taraftar niye gelmesin?” diyor.

Elbette bu bir temenni. Önemli olan sadece Aziz Yıldırım'ın, Fikret Orman'ın değil herkesin gerçekten istemesi.”

Yayınlanma Tarihi:11:25,