SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Antrenörü Mustafa Kaplan, Kulüp Başkanı İlhan Cavcav’ın Bursaspor yenilgisinin ardından kendisini görevden almasına ilişkin, “Bizim gitmemizle bazı şeyler düzelecekse başkanımızın elini öper ve gideriz” dedi.

Kaplan, Bursaspor’un 2-1 üstünlüğüyle biten maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın ilk yarısında rakiplerine göre üstün bir oyun sergilediklerini söyledi.

Karşılaşmada 2. golü bulamayınca sıkıntıya düştüklerini belirten Kaplan, ikinci yarıda kaleci ve stoper mevkisindeki oyuncuların anlaşamaması nedeniyle gol yediklerini ve arkasından da rakibin kurduğu baskıyı bir türlü atamadıklarını ve ikinci golü kalelerinde gördüklerini anlattı.

Bursaspor’un maçın genelinde kendilerinden çok üstün oyun sergileyemediğini ifade eden Kaplan, karşılaşmanın “hakkının normal de beraberlik” olduğunu savundu.

“CAVCAV BİZİM BÜYÜĞÜMÜZ”

Kaplan, karşılaşmanın hemen ardından stadın protokol tribünü önünde Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın kendisini görevden almasına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

“İlhan Cavcav bizim başkanımız ve büyüğümüzdür. Eğer başkanımız görevden alındığımızı söylediyse biz kulüpte kendisiyle konuşuruz. Bu kulüpte daha önce de çalıştık, gelmesini de biliyoruz gitmesini de… Eğer bizim gitmemizle bazı şeyler düzelecekse başkanımızın elini öper ve gideriz. Ama benim üzüldüğüm nokta, devreye 1-0 galip girmiş Gençlerbirliği için protokol tribününden ‘yok şu şöyle, yok bu böyle’ denmesi bana göre etik değil. Orada bir teknik direktör ve yardımcıları var, aslanlar gibi oynayan futbol takımı vardır. İçeriye de 1-0 galip girmişsin, devre arasında haber göndererek ‘şu oyuncu şöyle, bu oyuncu böyle' demeleri de etik değil. Bunu başkanımız dememiştir, ben eminim. Böyle olunca Türk futbolunun en büyük sıkıntıları meydana çıkıyor ve o zaman da teknik direktör ve yardımcılar çok oluyor.”

“Bugün mağlup olmasaydık bunların hiç biri konuşulmayacaktı” diyen Kaplan, “Ama yine söylüyorum: gelip şeref tribününde oturan çok teknik direktör var ama çalışan teknik direktörlere de saygı duymaları gerektiğini düşünüyorum. Bugün Gençlerbirliği’nde çalışıyorsam yukarıda oturan bir teknik direktörün devre arasında yorum yapması hiç etik değil. Süper Lig’de çalışan tüm teknik direktörlere, çalışmayan teknik direktörlerin saygılı olması gerekir. Hiç kimseye kırgın değilim. Bu camiayı çok seviyorum. Başkanımızı da çok seviyorum. Ama şeref tribününde maç izleyerek teknik direktörlük yapan insanları sevmiyorum” değerlendirmesinde bulundu.