SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray‘dan ayrılış sürecinde Başkan Ünal Aysal ile arası açılan Fatih Terim ile ilgili oldukça çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu‘nun kendisine yaptığı teklifi kabul eden Terim, Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve başlamıştı. O dönem Terim ve Aysal arasında mesaj krizi patlat vermişti.

Bu krizin günümüzde de devam ettiğini gösteren en önemli örnek, Türk Telekom Arena koridorlarında yer alan Terim fotoğraflarının yerine taraftar fotoğraflarının konulması oldu. Bütün bu gelişmeleri değerlendiren Güneş Gazetesi Spor Müdürü Orhan Balal, Terim‘in Aysal'ı yıpratmak adına, TFF ve alt kurullarında Galatasaray'a ceza verdirmek için kulis yaptığını yazdı.

 

Balal'ın konu ile ilgili haberi şöyle:

DARBE ÜSTÜNE DARBE

Galatasaray ile TFF arasındaki düello olanca hızıyla sürüyor. Sarı-kırmızılı ekipte 3. dönemini tatsız noktalayan Fatih Terim'in, Türk Milli Takımı'nın başına geçmesinin ardından başlayan gerginlik zirve yaparken; TFF, yetkilerin elinde olmasının gücünü de kullanarak, Galatasaray'a darbe üstüne darbe indiriyor.

Galatasaray yönetimi birbiri ardına gelen bu darbelere, yayınladığı deklarasyonlar, Başkan Ünal Aysal'ın söylemleri ve camia içi yaptırımlarıyla karşı koymaya çalışıyor. Son operasyonun adı ise takımın yeni teknik direktörü Cesare Prandelli'nin adından esinlenerek “Brutus” olarak belirlendi.

 

KULİS YAPIYOR SUÇLAMASI

Sarı-kırmızılı camianın imparatoru olarak kabul edilen Fatih Terim, bu operasyonun bir numaralı hedefi. Terim'in adı, sarı-kırmızılı takımın mabedi TT Arena'nın duvarlarından, Florya'dan tek tek kazınıyor, siliniyor. Fatih Terim'in fotoğraflarının yerine sarı-kırmızılı taraftarların posterleri yerleştiriliyor.

Bunun başlıca nedeni, Terim'in, Galatasaray'dan ayrılık şeklini unutamadığı, Aysal'a ve yönetimine duyduğu öfkeyi TFF kanalıyla yansıttığı düşüncesi. Aysal ve ekibi, devrik imparatorun, her hatada Galatasaray Başkanı'nı yıpratmak için TFF yönetimi ve kurullarında kulis yaptığına inanıyor.

 

GERİ ADIM ATMAYACAKLAR

TFF tarafından isnat edilen suçlarda, verilen cezalarda Terim'in etkisinin görüldüğünü vurgulayan sarı-kırmızılı camianın liderleri, “Fatih hocanın öfkesi çok sevdiği Galatasaray'a zarar verecek kadar büyük. İzlanda maçının sonrasında Galatasaraylı futbolcuları hedef olarak göstermesi de bir başka adım” diyor.

4. yıldıza ulaşmak için ezeli rakipleriyle büyük bir mücadeleye girişen sarı-kırmızılı kulübün kurmayları ise, “Aslolan Galatasaray'dır, kalanı teferruat” diyen bir kişinin bu yaptıklarına inanmak bile istemiyoruz. Ancak Galatasaray'ın başarısına kimse engel olamaz” diyerek geri adım atmayacaklarını söylüyor.