SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Real Madrid’in 2009 yılında Manchester United’dan 94 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek transfer ettiği Cristiano Ronaldo’nun İspanya macerası, devre arasında son bulabilir.

 

Son dönemde yaptığı açıklamalar ile gündeme oturan Portekizli yıldız, önce yönetimin transfer politikasını eleştirmiş, daha sonra da tekrar Manchester United’da oynamak istediğini söylemişti. Bu gelişmelerin ardından devreye giren İngiliz devinin, gelecek transfer döneminde yıldız futbolcuyu kadrosuna katmaya çalışacağı iddia ediliyor.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre Ronaldo’ya haftalık 300 bin pound önerecek olan Manchester United’ın, Real Madrid’i ikna etmeye çalışacağı belirtiliyor. Real Madrid’de kazandığı paranın az olduğunu düşünen Ronaldo’nun teklife sıcak bakabileceği, ancak Real Madrid’in yıldızı satmaya pek yanaşmayacağı söyleniyor.

 

EN BÜYÜK SORUNU PARA

Real Madrid ile geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan Ronaldo, FIFA tarafından ‘Yılın En İyi Futbolcusu’ ödülüne layık görülmüştü.

Bu ödülü son üç yıldır Lionel Messi’ye kaptıran Ronaldo, sonunda amacına ulaştı. Messi’nin kazandığı ödül törenlerinde mutsuzluğu ile dikkat çeken Ronaldo’ya yakın kaynaklar, Portekizli yıldızın kendisini uzun zamandır ‘Dünyanın En İyi Futbolcusu’ olarak gördüğünü, bu düşüncesinin de artık FIFA tarafından kabul edildiğini düşünüyor.

Bu gelişmelerin ardından Real Madrid’de kazandığı paranın az olduğunu düşünmeye başlayan Ronaldo, özellikle Manchester United’ın iki yeni transferi Radamel Falcao ve Angel Di Maria’nın kendisinden fazla kazanmasını hazmedemiyor. Real Madrid ile yeni sözleşme imzalamasına rağmen ücretinde artış istiyor.

 

İNGİLTERE’YE DÖNEBİLİR

Transfer sezonunda kadrosuna kattığı yıldızlar ile dikkat çeken Manchester United, bu gelişmeleri fırsat bilip Ronaldo’ya teklif götürmeye hazırlanıyor.

İngiliz ekibi, Manchester United’da geçirdiği günleri ve taraftarı unutamadığını söyleyen Ronaldo için nabız yoklamaya başladı. Yıldız futbolcuya aklını karıştıracak bir teklif sunan Manchester United dışında bir başka İngiliz ekibi Chelsea’nin de gelişmeleri yakında takip ettiği belirtiliyor.

Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Chelsea’nin, Ronaldo’yu gelecek sezon için düşündüğü, bu nedenle Manchester United’ın transferde bir adım önde olduğu söyleniyor. Ronaldo’nun Old Trafford aşkı da Manchester ekibini bir adım öne çıkarıyor.

 

REAL MADRID’DEN ULTİMATOM

İngilizlerin girişimleri sonrası harekete geçen Real Madrid ise Başkan Florentino Perez aracılığı ile Ronaldo’nun kesinlikle satılmayacağı yönünde açıklamalar yayınlıyor.

Yıldız futbolcuyu ne pahasına olursa olsun elinde tutmak isteyen Perez, Ronaldo’ya önümüzdeki aylarda yeni bir teklif sunmaya hazırlanıyor. Ancak kulübün mali dengesini korumaya çalıştığı için Di Maria’yı gönderme kararı alan Perez’in, Manchester United’ın teklifine yaklaşamayacağı biliniyor.