SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Resmi ‘Twitter’ hesabından bir paylaşımı ‘Retweet’ ettiği için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından iki maç ceza alan Felipe Melo‘ya bir kötü haber de Tahkim Kurulu‘ndan geldi.

 

Melo‘ya verilen cezanın ağır olduğunu düşünen ve kurula başvuran Galatasaray‘ın yaptığı itiraz reddedildi. Yapılan itirazın reddedilmesi sonrasında Brezilyalı futbolcunun Eskişehirspor ve Balıkesirspor karşılaşmalarında oynamayacağı kesinleşti.

İşte Tahkim Kurulu Kararları:

PFDK‘ca futbolcu Felipe Melo De Carvalho‘ya kulüp yöneticisine yönelik hakareti nedeniyle FDT‘nin 41/1-a. ve 35/4 maddeleri uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ve 13.000.-TL para cezası olarak tayininde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile,

– Kurulumuzun, yaptırımın ertelenmesine ilişkin kararlarında ve FDT’nin 102. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşıldığından futbolcu Felipe Melo De Carvalho ile ilgili yaptırımın ertelenmesi talebinin reddine oybirliği ile karar verilmiştir.”

Yayınlanma Tarihi:16:21,