SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ayağım kopsa da oynarım’ sözü, futbolun klişelerindendir. Milyon eurolar kazanan futbolcular, böyle der ama iş icraata geldiğinde “Profesyonel” olduklarını hatırlayıp, “Hazır olmadan” oynamazlar. F.Bahçeli futbolcular bu komedinin dışında kalıyor. Soma Turnuvası'nda sakatlanan Gökhan Gönül'ün elinde çatlak var.

Maçlara özel alçıyla çıkıyor. Caner Erkin de son İzlanda maçında sakatlanmasına rağmen 90 dakika sahada kaldı. Maçtan sonra yürüyemiyordu. Takım otobüsüne Gökhan'ın koluna girerek güçlükle gidebildi. Caner, Türkiye'ye döndükten sonra ise acı haber geldi.

YIRTIK, ÖDEM VE KANAMA VAR

Milli futbolcunun sağ ayak başparmağı altındaki bağlardan ikisinde kısmi yırtık, kemik ödemi, yumuşak dokuda kanama ve ödem tespit edildi. Doktor olmaya bile gerek yoktu. Bu cümleyi okuyan direkt “Caner Trabzon maçında oynamaz” dedi. Peki, gerçekten de Caner, Trabzon maçında oynamayacak mı? Normal şartlarda bu sorunun cevabı “Hayır oynamayacak”. Ancak F.Bahçe'de şartlar normal değil. Kritik bir Trabzonspor maçı var. Sağlam-sakat herkes oynamak istiyor. Oynamak isteyenlerin başında da sağ ayağının üzerine basamayan Caner Erkin geliyor.

BENİ KESİN OYNATIN KARDEŞİM

Caner, Trabzon maçında oynamak için kulüp doktorlarına adeta yalvardı. “Beni oynatın kardeşim” diyerek tüm şartların zorlanmasını istedi. Milli futbolcu, “Oynayamazsın, sakın riske girme” diyenlere de “Sakatlığım sağ ayağımda. Sağımı zaten kullanmıyorum. Solda olsa oynamayı düşünmezdim. Çıkar oynarım” dedi. Teknik Direktör İsmail Kartal ve kurmayları Caner'in bu özverisine hayran kaldı. Avni Aker'deki maç gününe kadar Caner gözetim altında tutulacak.

‘HAMUR’UNDA KAHRAMANLIK VAR

F.Bahçe sağlık heyeti, Trabzon maçında oynamayı çok isteyen Caner Erkin'i sahaya çıkartacak formülü buldu: Hamur… Caner için özel bir hamur hazırlanacak. Caner'in sağ ayağı bu hamurun içine yerleştirilecek ve darbeye karşı koruma altına alınacak. Caner'in hamuru darbeyi önlerken, iyileşme sürecine de katkı verece