SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), mecburi bir durum olmadıkça 1 Eylül 2014 günü açıklanan Süper Lig’in ilk devre programını değiştirmeyeceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, bir televizyon programında Trabzonspor’un maçlarını Pazar günü oynarken siyah beyazlı ekibin ise Pazartesi günü oynamasını eleştirmişti.

TFF‘den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu, 1 Eylül 2014 Pazartesi günü, tarihinde ilk kez, Spor Toto Süper Lig’de ilk devrenin tüm müsabaka programını kamuoyuyla paylaşmıştı.

Kamuoyunda özellikle Avrupa Kupaları’nda mücadele eden kulüplerimizin bazı müsabaka tarihleriyle ilgili değişiklik beklentileri oluştuğunu görmekteyiz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak mücbir bir sebep olmadıkça açıklanan maç programına uyulması konusunda kararlı duruşumuzu devam ettireceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Federasyonumuz tüm kulüplerimize eşit yakınlıkta olup planlama sürecinde her kulübümüze eşit oranda dinlenme günü ayarlamaya özen göstermiştir. Program detaylı bir şekilde incelendiğinde Avrupa Kupaları’nda mücadele eden kulüplerimizin birbirlerine yakın sayılarda dinlenme gününe sahip olduğu görülebilir. (Beşiktaş ve Galatasaray 76 gün, Trabzonspor 78 gün)

Kulüplerimizin Avrupa’da oynadıkları müsabakalarda aldıkları her puanın ülke puanımıza olan katkısının bilincindeyiz. Bu vesileyle Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’a Avrupa Kupaları’nda oynayacakları grup müsabakalarında sonsuz başarılar dileriz.”

Yayınlanma Tarihi:17:57,