SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Brezilya Ligi takımlarından Santos‘un 18 yaşındaki yıldız adayı Gabriel Barbosa Almeida, hayalinin Barcelona’da oynamak istediğini açıkladı.

 

‘Yeni Neymar’ olarak adlandırılan Gabriel‘in satın alma opsiyonunu elinde bulunduran Katalan kulübü, futbolcuyu transfer yasağının biteceği tarihte kadrosuna katmayı planlıyor. Santos ile olan sözleşmesi 2015 yılında sona erecek olan Gabriel‘in de Barcelona‘da oynamak istemesi, Avrupa devlerinin yakından takip ettiği genç yeteneği İspanya La Liga‘ya yaklaştırıyor.

Gabriel ile olan sözleşmesini uzatmak isteyen ve yıldızını bedava kaptırmak istemeyen Santos, iki dönem transfer yasağı bulunan Barcelona‘dan yüksek bir bonservis bedeli koparmaya çalışıyor. Genç futbolcu da yaptığı açıklamada “En büyük hayalim bir gün Barcelona forması giymek” diyerek rotasını belli ediyor. Neymar transferinde yapılan anlaşma gereği Gabriel‘in satın alma önceliği Katalan ekibinin elinde bulunuyor.

 

Neymar da tıpkı Gabriel gibi Santos‘ta oynadığı dönemde “Bir gün mutlaka Barcelona forması giyeceğim” demiş ve yaklaşık iki yıl bekledikten sonra geçtiğimiz yıl 57 milyon Euro karşılığında Katalan ekibine transfer olmuştu. Gabriel de Neymar benzeri açıklamasından sonra Barcelona‘ya gideceği günü geri sayıma başladı. Ancak genç yıldızın İspanyol devinin cezası nedeniyle en az 2016 yılının Ocak ayına kadar beklemesi gerekecek.

Henüz 16 yaşındayken profesyonel olan Gabriel‘in, 25 lig maçında 6 golü ve 3 asisti bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:13:15,