SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan çok sert açıklama

Trabzonspor Kulübü: "Ulusal medyanın maç sonrası manşetlerini, oyuncumuz Onur Kıvrak'ın performansının süslemiş olması çok manidardır"

Güncellenme: 16:46, 11/09/2014
Trabzonspor’dan çok sert açıklama

Trabzonspor Kulübü, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde deplasmanda İzlanda’ya 3-0 yenilen A Milli Takımının kalesini koruyan Onur Recep Kıvrak’a yapılan eleştirilerin “manidar” bulunduğunu bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, İzlanda maçında alınan mağlubiyetin tüm Türkiye’yi üzdüğü belirtilerek, alınan sonuçta tek sorumlunun kaleci Onur olarak gösterilmesinin yalnış olduğu vurgulandı.

Milli kalecinin sadece Trabzonspor’un değil tüm Türkiye’nin başarılarından söz ettiği bir futbolcu olduğuna yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ulusal medya’nın maç sonrası manşetlerini oyuncumuz Onur Kıvrak’ın performansının süslemiş olması çok manidardır. Bundan önceki tüm ulusal turnuvalara katılmış gibi bir algı oluşturularak alınan kötü sonucun tek sorumlusunun kaptanımız Onur olarak gösterilmesi öğütücü bir medya algısının tezahürüdür. Unutulmamalıdır ki Onur sadece Trabzonspor’un değil, tüm Türkiye’nin ve Avrupa’nın başarılarından söz ettiği, önemli kulüplerden teklif alan çok başarılı bir kalecidir. Ulusal medya’nın taraflı, maksatlı, hedefe yönelik yorum ve haberleri Onur’umuzun değerini asla düşürmeyeceği gibi, gerçek, bilinçli Türk futbol taraftarının desteğini de aldığı gün gibi açıktır.”

Yayınlanma Tarihi:16:08,