SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Brezilya‘da düzenlenen 2014 Dünya Kupası‘nı sakatlığı nedeniyle kaçıran, turnuvanın sona ermesinin ardından da Fransa Milli Takımı‘nı bıraktığını açıklayan Frank Ribery, baskılara rağmen fikir değiştirmiyor.

 

Fransa‘nın son dönemde yetiştirdiği en yetenekli futbolcu olan Ribery‘nin geri dönmesi için önce milli takım teknik direktörü Didier Deschamps “Geri dönmesini çok isterim” dediği yıldız futbolcu için UEFA Başkanı Michel Platini, daha sert bir açıklama yapmıştı.

Ribery‘yi üstü kapalı tehdit eden Platini‘nin “Fransa Milli Takımı‘nın bırakamaz. Avrupa Şampiyonası ülkesinde oynanacak. Burada olmak istemesi lazım. Milli takımda oynamamak Ribery‘nin verebileceği bir karar değil. Böyle yaparsa ceza alır” şeklinde sözleri Almanya‘da gündeme oturmuştu.

 

Fransız yıldız, bütün bu baskılara rağmen kararından dönecek gibi görünmüyor. Artık sadece Bayern Münih‘in başarısına konsantre olmak istediğini söyleyen Ribery, fikrini değiştirmiyor. Deschamps‘a milli takımdan emekli olduğunu net bir şekilde bir kez daha bildiren Ribery‘nin, Fransa forması altında çıktığı 83 karşılaşmada 16 golü bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:14:45,