SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego fırsatçılık kurbanı

Diego ve eşi Leticia her gün emlakçıları arşınlasalar da artan ücretler nedeniyle bir türlü yeni yuvalarını bulamadılar. Dolayısıyla Ribas ailesi şu ana kadar otelde konaklamayı tercih etti.

Güncellenme: 03:20, 11/09/2014
Diego fırsatçılık kurbanı

Fenerbahçe’nin yıldızı Diego, Temmuz ayından itibaren yürüttüğü ev bulma çalışmalarında henüz sonuca ulaşamadı. Başarılı oyuncu, 2 aydır çalmadık kapı bırakmadı ama sonuç alamadı. Bunun nedeni ise çok ilginç… Ev bakmadan önce o bölgedeki ev fiyatlarını araştıran Brezilyalı'nın eşi Leticia, eve bakmaya gittiğinde ev fiyatlarının birden bire 2'ye 3'e katlanmasından dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Örneğin 10 bin dolar istenen bir ev Diego talip olduğunda 30 bin dolarlara çıkınca Sambacı ve eşi evden vazgeçiyor.

HER AKŞAM BOĞAZ'A DAVETLİLER

DIEGO'nun eşi Leticia neredeyse her gün emlakçıları arşınlıyor ve uygun bir ev bulmaya çalışıyor. Ancak Brezilyalı'nın normalden çok daha yüksek fiyat ödeyeceğini düşünen emlakçılar ve ev sahipleri fahiş fiyatlar istiyorlar. Yıllık 400 bin doları bulan ev kiralarını çok yüksek bulan Ribas ailesi otelde konaklamayı tercih ettiler. Takım arkadaşları ise Diego ve ailesini sürekli Boğaz'da akşam yemeğine davet ediyor.

KARTAL'LA DiYALOĞU MÜKEMMEL

DIEGO'nun Samandıra'da en yakın dostu İsmail Kartal olmuş durumda. Kartal ile iyi bir dostluk kuran Diego “İlk kez bir takımda teknik adamın odasına kapısını çalmadan girebiliyorum” diyor.

Hürriyet