SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Yönetimi, kasım ayında yapılacak tüzük tadil kongresinde ince eleyip sık dokuyacak, kulübün medya ve mahkeme önünde yıpratılmaması için bazı önlemler alacak.

Skorer’in haberine göre; Son yapılan Divan Kurulu'nda ortaya çıkan, Türkiye'nin önde gelen isimlerinin divan üyeliklerinin düşmesi nedeniyle harekete geçen yönetim, bundan sonraki kongrelerde hiç bir madde ve önergeyi aceleye getirmeyecek. Yönetim ve camianın ileri gelenlerinin önceki gün yaptığı durum değerlendirmesinde üyelikleri düşen Divan üyelerinin, ifadelerinin alınmadan uzaklaştırılmalarının doğru olmadığı yolunda görüş belirttiler. Üyelerin savunması alınmadan otomatik olarak üyelikten çıkarılmalarının hakkaniyetten uzak olduğunu düşünen siyah-beyazlılar, bu durumun düzeltilmesi için ortak bir karar aldı.

Dizdar can sıkmıştı

Bunun dışında Beşiktaş Yönetimi, kongrelerde seçilecek olan divan başkanlarının sicillerini artık daha yakından izleyecek. Özellikle uyarı cezası alan Avukat Ali Rıza Dizdar'ın son mali kongreye başkanlık yapması nedeniyle yönetim zor durumda kaldı.

Yayınlanma Tarihi:04:17,