SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda’nın en son 6 Ağustos’ta Galatasaray ile Soma yararına oynanan dostluk karşılaşmasında Atletico forması giydiğine dikkat çeken İspanyol basını, o tarihten bu yana milli futbolcunun takımla hiçbir karşılaşmaya çıkmadığına dikkat çekti.

İspanya‘nın ünlü gazetesi El Mundo, “Arda ile ne yapalım” başlıklı bir haber yayımlayarak, Türk futbolcunun sakatlığının teknik yönetimi kara kara düşündürmeye başladığı vurgulandı. Atletico Madrid’in hafta sonu Real Madrid ile oynayacağı derbi öncesi Arda’nın tam olarak iyileşemediğine dikkat çeken gazete, bu oyuncunun Türkiye A Milli Takımı’nın İzlanda ile oynadığı karşılaşmada forma giymesine rağmen Real Madrid karşısında ilk 11’de sahaya çıkmasının zor olacağını savundu.

Arda Turan’ın teknik ve bireysel yeteneklerinin Simone tarafından beğenilmesine rağmen yaşadığı sakatlıkların can sıkmaya başladığı da hatırlatılan haberde, Atletico yönetiminin bu yüzden Real Sociedad’da oynayan Fransız oyuncu Antoine Griezmann’ı transfer ettiği ifade edildi. El Mundo gazetesi ayrıca, milli futbolcunun Griezmann ile kadroya girme savaşı vereceğini de ileri sürerek, Arda’nın bu sezon ilk 11’de yerinin banko olmadığını kaydetti.

Bu arada Marca ve As gazetelerinde yer alan haberlerde Arda’nın dün tesislerde Mandzukic ve Godin ile birlikte çalıştığı bilgisi verildi. Oyuncunun Türk Milli Takımı’nın son maçları olan Danimarka ve İzlanda mücadelelerinde forma giydiğine dikkat çekilen haberlerde Arda’nın bu iki maçta toplam 112 dakika oynadığı, bunun da sakatlığını tam olarak atlattığı ve Real Madrid karşısında da oynayabileceğinin göstergesi olduğu ifade edildi. Oyuncunun tam fit olarak zorlu randevuya hazır hale getirilmeye çalışılacağı kaydedildi.

El Mundo gazetesi ise oyuncunun durumunu hayretle karşıladı. Arda Turan’ın Atletico Madrid‘de hiç forma giymemesine karşın, milli arada iki maçta birden forma giymesi hayret verici olarak değerlendirildi. Oyuncunun derbi maça yetiştirilmeye çalışılacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:13:44,