SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toroğlu yerden yere vurdu

Yorumcu Erman Toroğlu, Sabah gazetesinde yayımlanan yazısında, İzlanda bozgunu nedeniyle A Milli Takım teknik heyeti ve oyunculara ağır eleştiriler yöneltti.

Güncellenme: 10:25, 10/09/2014
Toroğlu yerden yere vurdu

Toroğlu'nun yazısı şöyle:

İzlanda yan toplarda başarılı olabilecek bir takım. Defansımızın arka ortasında oynayan iki adamımız araya atılan tek toplarda zayıf, bütün dörtlü oyundan düşüyor. Yediğimiz iki gol aynen böyle. Biz müneccim miyiz? Hayır. Mantıkla bakıyorsun, görüyorsun.

Yorumluyorsun. Bizim futbolcular Türkiye’deki hakemler sayesinde fazlaca oyunda kalıyorlar. Çoğunun yaptıkları hareketlerden dolayı atılması lazım. Ama bizim eyyamcı hakemler birçoğunu atamıyorlar. Ama bizim takım gördüğünüz gibi bir kişi eksilebiliyor.

NERESİNDEN BAKSAN HİKAYE

İzlanda’nın nüfusu 363 bin. Türkiye’nin nüfusu 75 milyon. 80 olduk. Adamların nüfusu 363 bin 172. Yani Kastamonu ilimiz kadar. Kusura bakmayın beyler, bana rüzgardan filan bahsetmeyin. Rüzgar İzlanda’dan da esse 360 bin, Kastamonu’dan da esse 360 bin. Yani sağından bakıyorum hikaye, solundan bakıyorum hikaye.

Arkadaşlar İzlanda’da dün oynanan maçta hava kaç derece? Sahaya çıkan takımda Arda’nın Emre’nin elinde eldivenler var. Hava o kadar soğuk ki bu çocukların elleri donarsa oynayamazlar. Ama haklılar. Emre İtalya’da oynadı, çok sıcaktı. Arda da İspanya’da oynuyor çok sıcak. Ama bizim takımda eldiven giyen iki oyuncu olmasına rağmen kısa formayla oynayan futbolcular var. Demek ki Fatih hocam daha başından bazı şeyleri kaçırıyor veya görmek istemiyor.

“İZLANDA'NIN HOCASI NE ALIYOR?

Arkadaşlar bana bu sonucu kimse anlatmasın. Türk Milli Takımı’nın İzlanda’ya 3-0 yenilmeye hakkı yok. Fatih Terim’in aldığı ücretler belli. Gözümüz de yok. Acaba İzlanda hocası ne kadar alıyor? Kusura bakmayın ben işlere biraz tersten bakarım.

Milli Takım bir turnuvaya başladı. Hedef de 2016 Avrupa Şampiyonası. Bu şampiyonaya eğer katılırsak bizim futbolcularımız ne kadar prim alacaklar? Eğer katılırlarsa bizim futbolcularımız tek tek maçlarda ne alacaklar? Turnuva başlamadan şunu bir açıklasaydınız da bilseydik birader. Kulüp takımları olsa beni ilgilendirmiyor. Ama ben hangi resmi işlem yapmaya kalksam TC vatandaşlık numarası istiyorlar benden. Eğer bu vatandaşlık numarasını benden istiyorlarsa ben de bu primlerin ne olduğunu öğrenmek istiyorum bir vatandaş olarak…

Arkadaşlar, sevgili okuyucular. Bakınız maçı yazmıyorum. Çünkü futbol seyircisi aldatılıyor. Aziz Yıldırım ne yapmış, Ünal Aysal ne cevap vermiş. Melo akşam evde ip atlamış mı, Emre takla mı atmış? Onlardan bahsediyoruz. Ve milleti uyutuyoruz. Bundan dört yıl evvel Digiturk Genel Müdürü ile Aziz Yıldırım beraberce marka değerini yükselteceklerdi. Dün gece marka değerini gördünüz. Alın bu da sizlere kapak olsun.