SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hezimet devam ediyor

10 Eylül 2014

AVRUPA Şampiyonası öncesi ilk maçımızı İzlanda'yla oynadık. Fatih Terim bu maça güvendiği futbolculardan kurulu bir 11 çıkarmış. Fakat takımımız pas hataları ve top kayıpları yüzünden istediği oyunu mücadele boyunca bir türlü oynayamadı. Bence Milli Takımımız bu maça tam hazır gelmemiş. İzlanda ise maça tüm topçularıyla hazır vaziyetteydi. Grupta biz bu futbolu oynarsak kesinlikle Avrupa Şampiyonası'na katılma imkanımız yok. 2008'den bu yana elemelerdeki kötü performansıyla 3 turnuvaya gidemeyen Ay-yıldızlılar, ne yazık ki 2016 öncesi de gruplara hayal kırıklığı ile başladı. Son derece basit futbolculardan kurulu İzlanda karşısında defansta Ömer ve Ersan'ın bir tane hava topu aldığını görmedim.

ZATEN hava topu alınsaydı ilk gol de o şekilde yenilmezdi. Ne kenarlardan ne de orta sahadan topu oyuna sokamadık. Durum 1-0'iken Arda'nın güzel pasında Burak eğer golü yapsaydı, 10 kişi kalan takımımız, belki de maçı berabere bitirebilirdi. En kötü ihtimalle bu faciayı yaşamazdık. Benim bir sözüm de Ömer'e var. Almanya Ligi'nde futbol oynayan bir sporcunun, 3 dakika evvel gördüğü karttan sonra o topu eliyle kesmemesi lazımdı.

YENİ yapılanma içerisinde Türk futbolunun anahtarı teslim edilen Fatih Terim de maalesef dünkü maçta sınıfta kalmıştır. Üçlü savunmayla takımı sahaya süren Terim'in savunmanın göbeğindeki Mehmet Topal tercihini anlamak mümkün değil. Son olarak Danimarka karşısında fileleri havalandıran Olcay'ın ilk 11'de yer almaması da bence ciddi bir hataydı. A Milli Takımımız'da dünkü mücadelede bir tek ön plana çıkan futbolcu ilk yarıdaki şutu ve ikinci yarıdaki şık pasıyla Arda oldu. Zaten maç sonunda konuşan Arda ve Emre Belözoğlu'nun “Mağlubiyeti hak ettik” açıklamaları da geceyi özetledi. İşi sonuca bağlayacak olursak bu takım bu oyunla izleyenleri futbola küstürür ve Türkiye için milli hezimetler devam eder.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek