SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boca’dan Dersimspor’a

Arjantin'in Boca Juniors takımının eski golcüsü Lucas Sebastian Rodriquez, gollerini formasını giydiği Dersimspor'un Bölgesel Amatör Ligi'nden (BAL) Türkiye 3'üncü Ligi'ne çıkması için atacağını söyledi.

Güncellenme: 13:37, 10/09/2014
Boca’dan Dersimspor’a

Boca Juniors takımından önceki sezon teknik direktör Ertuğrul Sağlam tarafından Eskişehirspor’a transfer edilmesine rağmen uyum sorunu yüzünden sözleşmesi feshedilen golcü oyuncu, geçen yıl da Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden 44Malatyaspor’un formasını giydi. Arjantinli oyuncu, bu yıl da 70 bin liraya Dersimspor’a transfer edildi.

Rodriquez, Dersimpor’un renklerinin Arjantin ile aynı olmasının kendisinde ayrı bir duygu uyandırdığını söylerken şöyle dedi:

MESSİ VE RONALDO’YU BEĞENİYOR

“Arjantin U-20 mili takımında birçok kez maçlara çıktım. Türkiye’ye gelmeden önce Boca Juniors’ta oynuyordum. Türkiye’de Eskişehirspor ve 44Malatyaspor macerasından sonra Dersimspor’a geldim. Çok mutluyum ve çok iyi bir ortam var. Buranın insanlarını çok sevdim. Uzun yıllar kalmak istiyorum. Dersimspor’da kendimi ispatlayıp Türkiye’de çok iyi takımlarda oynamak istiyorum. Dersimspor’un 3’üncü Lig’e çıkması için bütün gücümü ortaya koyacağım. Dersimspor’da çok iyi bir hava yakaladık. İlk maçımızda 8-1 gibi iyi bir sonuç aldık. Örnek aldığım futbolcu, Arjantin milli takımından Marcello. Messi ve Ronoldo ise en çok beğendiğim futbolcular.”

“YETENEKLİ BİR OYUNCU”

Dersimspor teknik direktörü Erhan Koç ise Rodriquez konusunda şöyle konuştu:

“Çok iyi bir geçmişi var. Boca Juniors ve Arjantin U-20 milli takımında oynadıktan sonra Eskişehirsor’da şansız günler geçirmiş. Malatya’da çok güzel işler çıkardı. Düşündüğüm bir futbolcuydu. Olmaz diye düşünüken takıma kazandırıldı. İnanılmaz yetenekli bir futbolcu.”

Dersimspor Başkanı Erdal Güntaş’da, “Bu yıl takımı baştan kurduk. Îki sezondur 3’üncü Lig’e çıkmayı son final maçında kaybettik. Rodriquez’i teknik direktörümüzün tavsiyesi üzerine aldık. Bu yıl daha güçlü olarak 3’üncü Lig’e çıkmayı hedefliyoruz” dedi.