SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa’dan Trabzonspor itirafı!

Beşiktaş'ın son transferi Sosa, siyah-beyazlı takıma geldiği için çok mutlu olduğunu aktarırken, kendisini daha önce Trabzonspor'un da istediğini açıkladı

Güncellenme: 17:27, 09/09/2014
Sosa’dan Trabzonspor itirafı!

KARTAL‘IN yeni 10 numarası Jose Sosa, LİG TV’ye konuştu. Arjantinli yıldız transafer sürecinden, hedeflerine kadar birçok konuda özel açıklamalar yaptı. İstanbul’a ve Türkiye’ye geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Sosa, ”Uyum sürecini çabuk atlatıyorum. Tesislerimiz her yönüyle çok güzel. İstanbul’da şu ana kadar fazla bir yere gidemedim, ama İstanbul’un ikiye bölünmüş bir şehir olduğunu biliyorum. Trafiği de karışık. Ben de öğrenmeye çalışıyorum. Formalarımızın hepsi çok güzel, ama siyah ağırlıklı kırmızı formanın bende ayrı bir yeri var. İlk takımının renkleri, kırmızı-beyaz da benim için anlamlı. Beşiktaş’ın beni istemesi çok önemliydi. Onların çabası beni çok etkiledi. Burada daha önce oynayan arkadaşlarım verdiği referanslar ve devamlı Avrupa’da oynayan bir takım. Bu yönüyle her futbolcunun tercih etmek isteyeceği bir kulüp Beşiktaş” diye konuştu.

”TRABZONSPOR DA BENİ İSTEDİ”

Kendisinin Türkiy’de ilk kez transfer teklifini Beşiktaş’tan almadığını da belirten Arjantinli, ”Daha önce Almayan’da oynarken Trabzonspor da beni istemişti. O dönemde Colman bana Türkiye ile ilgili bilgi vermişti. İlk olarak o zaman Türkiye’ye gelme düşüncem ortaya çıktı. Bütün arkadaşlarım daha önce Beşiktaş ve Türkiye için olumlu konuştu. Arda ve onun Türk arkadaşları da bana Beşiktaş’la ilgili güzel şeyler anlattı” dedi.

”TERCİHİM 10 NUMARA…”

Beşiktaş‘ta oynamak istediği pozisyonun forvet arkası olduğunu dile getiren Sosa, ”Kariyerimde bütün başarılarımı 10 numara pozisyonlarda oynarken elde ettim. Zaman zaman gittiğim takımlarda farklı pozisyonlarda da oynadım profesyonellğin gereği olarak. 10 numara pozisyonunda oynarsam daha verimli olacağımı düşünüyorum. Henüz takıma yeni yeni alışıyorum. Siz pas attığınızda forvet oyuncusunun size bakmadan dahi oraya koşması lazım. Bize düşen parçaları tamamlayıp sonuca gitmek. Teknik ekip, taraftar ve yönetimin bana güvenini hissediyorum. Çok istekliyim, çok arzuluyum. Onlara bu güvenin karşılıksız olmadığını göstereceğim. Takım olarak iyi bir uyum yakalayıp başarılı olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

”İLK HEDEFİM BEŞİKTAŞ”

Arjantin Milli Takımı’na yeniden gitmek istediğini de aktaran Sosa, ”Arjantin’le Dünya Kupası oynamak benim için çok önemliydi. Arjantin’de oyuncular arasında çok ciddi bir rekabet var. Şu an için ilk hedefim Beşiktaş’ta başarılı olmak istiyorum. Milli takım hedefim de her zaman sürecek. Değişik bir kültüre adaptasyon sağlamak zor, ancak etrafımda aynı dili konuştuğum kişi çok. Güney Amerikalı futbolcuarın takımda olması benim için avantaj. İlk hafta olmasına rağmen çok istekliyim. Önümde bir Delgado örneği var ben de onun gibi iz bırakmak istiyorum. Türkiye Ligi hakkında çok bilgi sahibi olmasam da modern futbolda artık çok büyük bir mücadele var. Türkiye’de de böyle bu. Biz de takım olarak kendimizi en üst seviyede tutarak başarıyı yakalamayı istiyoruz. Türkiye’de forma giymiş futbolcularla birlikte oynadım. Bana hep Türkiye’deki iyi futbolcuları anlattılar” dedi.

”DURAN TOPLAR BILIC’IN KARARI”

Takıma her yönüyle katkı yapmak istediğini de sözlerine ekleyen Arjantinli duran toplar konusunda ise ”Duran toplar konusunda henüz hocamızla konuşmadık. Serbest vuruşları kimin kullanacağı hocanın kararı. Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi’nde ben oynamasam da Arsenal’e karşı koyduğumuz futbolla neler yapabileceğimizi gösterdik. İyi futbolcular takımı finallere taşır. Bizim de hedeflerimizi iyi belirlememiz lazım. Beşiktaş’a isteyerek geldim ve uzun yıllar burada kalmak istiyorum. Her maçta takıma galibiyeti getirecek kadar asist yapmak isterim. Futbol dışımdaki zamanlarımı eşimle ve köpeklerimle geçiriyorum. Bunun yanı sıra dinleniyorum. En yakın zamanda Türkiye’ye uyum sağlayıp, takıma katkı sağlamak istiyorum. Bir Arjantinli olarak taraftarın bana olan sevgisine teşekkür ediyorum. Güney Amerika’da futbol sıcak bir ortamda oynanıyor. Ben de onların bu sevgisine karşılık vermek istiyorum. Taraftarın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:17:26,