SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan Süper Kupa finalinin penaltı atışlarında Volkan Demirel ile Felipe Melo arasında yaşanan gerilimin yankıları sürüyor.

 

Volkan‘ın resmi ‘Twitter’ hesabından yaptığı açıklamaların ardından üç maç ceza almasının ardından Fenerbahçe yönetiminin de karışması ile saha dışına taşınan gerginlik, Melo‘nun da başını ağrıtabilir.

Yaptığı paylaşımlar sonrası tedbirsiz olarak PFDK‘ya sevk edilen Melo, talimat gereği en az 2, en fazla 5 maç ceza alacak. Disiplin Yönetmeliğinin “KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, HAKARET ve TEHDİT” başlıklı 43. maddesi şöyle:

” TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan

(a) Futbolculara iki ila beş; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise üç ila yedi müsabakadan men cezası verilir”

 

HANGİ MAÇLARI KAÇIRACAK?

Melo, tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildiği için bu hafta oynanacak Eskişehirspor karşılaşmasında görev yapabilecek.

Brezilyalı yıldız eğer yaptığı hareketler sonrası alt limitten ceza alırsa Balıkesirpor ve Sivasspor maçlarını kaçıracak. Melo‘ya üst limitte ceza verilirse bu iki maç ile birlikte Kayseri Erciyesspor, Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarında forma giyemeyecek.

Yayınlanma Tarihi:12:20,