SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngilizleri titreten 5’li

İngilizler, forum sitelerinde Burak Yılmaz,Wesley Sneijder, Goran Pandev, Hamit Altıntop ve Umut Bulut’u öne çıkardı, menajer Wenger'in bu oyunculara özel önlem alması gerektiği yorumunu yaptı.

Güncellenme: 11:37, 09/09/2014
İngilizleri titreten 5’li

AMK

ŞAMPİYONLAR Ligi D Grubunda Galatasaray’ın rakibi olan Arsenal’i şimdiden korku sardı. Londra takımının taraftarları, sarı-kırmızılı ekibi incelemeye koyuldu. 2000 yılında Galatasaray’ın kendilerini penaltılar sonrası yenerek UEFA Kupası’nı kazandığımaçı hiç unutmayan İngilizler, gruptaki en zorlu rakip olarak gördükleri Galatasaray’la ilgili her detayı araştırmaya başladı. Arsenal’in en büyük taraftar forumunda yapılan değerlendirme sonucunda, Galatasaray’da dikkat edilmesi gereken 5 isim öne çıkarıldı.

DÜNYAYI DİZE GETİREBİLİR

İNGİLİZ taraftarlar,menajer Arsene Wenger’den Wesley Sneijder, Burak Yılmaz, Umut Bulut, Goran Pandev ve Hamit Altıntop için özel önlemler almasını istiyor. Sneijder için “Hollandalı usta, hala dünyayı dize getirebilir” şeklinde değerlendirme yapılırken, Burak Yılmaz konusunda, “Galatasaray yıllardır birçok kulüp tarafından istenen oyuncuyu elinde tutmakla büyük iş yaptı” ifadelerine yer verildi. Burak’ın 63 mücadelede 41 kez ağları sarstığı istatistiği paylaşıldı.

CEZA SAHASINDA AFFI YOK

UMUT Bulut’un, Burak kadar golcü olmasa da yetenekli olduğu kaydedilirken, tecrübeli oyuncunun hem Galatasaray’da hemde Milli Takım’da attığı kritik gollere vurgu yapıldı. Pandev’in İnter forması giyerken Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırdığını hatırlatan Arsenal taraftarları, Makedon forvetin bileklerine çok hakim olduğunu ve ceza alanı içinde affının bulunmadığı ifade ettiler. Hamit Altıntop’la ilgili ise, “Uzaktan şutlarda oldukça tehlikeli. Bayern Münih ve Real Madrid gibi takımlarda forma giydi” yorumu yapıldı. Galatasaray, Arsenal ile 1 Ekim tarihinde Londra’da, 9 Aralık günü ise Türk Telekom Arena’da karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi:11:08,