SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor hafta sonu Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını bir günlük iznin ardından bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetimindeki antrenmana milli takım kamplarında bulunan Belkalem, Medjani, Waris, Yatabare, Onur ve Yusuf katılmadı, milli takım kamplarından dönen Kevin Constant ve Avraam Papadopoulos takımla birlikte antrenmana çıktı. Antreman öncesi sakatlığı bulunan Mustafa Yumlu ile yaklaşık 10 dakika süren özel bir görüşme yapan Halilodzic, daha sonra da futbolcularla bir toplantı yaptı, Fenerbahçe maçı öncesi uyarılarda bulundu.

5 FUTBOLCU TAKIMDAN AYRI ÇALIŞTI

Sakat oyuncuların çokluğundan yakınan Halilhodzic, “Ağlamak, sızlamak ve bazı şeylerin arkasına sığınmak yok. Fenerbahçe maçında gerekeni yapacağız” dedi. Takımla birlikte ilk antrenmanına çıkan Yunan futbolcu Papadopoulos’u da tanıtan Boşnak teknik adam, “Papadopoulos çok tecrübeli bir futbolcu. Kendisi ile ilgili çok iyi bilgiler aldım. Uyum sorununu atlatması için ona yardımcı olacağız. Bize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Bu görüşmenin ardından sakatlıkları bulunan Mustafa Yumlu ile Aykut Demir çalışmalarına devam etmek için salona geçerken, sakatlıkları devam eden Cardozo ve Bosingwa ise takımdan ayrı olarak koşu yaptı. Gribal enfeksiyon geçiren Fatih Öztürk de salonda çalıştı. Diğer futbolcular da, antrenmanda kondisyon ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Antrenmanın son bölümünde ise takım arkadaşıyla çarpışan Mustafa Akbaş bir sakatlık yaşadı. Antrenmanı tamamlayamayan Mustafa Akbaş’ın yapılan kontrolünde ciddi bir sakatlığının olmadığı öğrenildi.

CARDOZO VE BOSINGWA, FENERBAHÇE MAÇINA YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Bu arada Gine Milli takımının kampından erken dönen Kevin Constant’ın sakatlığı nedeniyle ülkesinin oynayacağı maçlarda riske edilmediği belirtildi. Futbolcu hakkında bilgi veren Trabzonspor Sağılık Kurulu, oyuncunun Kayseri Erciyesspor ile oynanan maçta bir sakatlık yaşadığını ancak Fenerbahçe maçında oynamasına engel bir durumun bulunmadığını vurguladı. Takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Cardozo ve Bosingwa’nın ise Fenerbahçe maçına yetiştirilmesi için yoğun çaba harcanıyor. Diğer sakat futbolcular Mustafa Yumlu ve Aykut Demir’in Fenerbahçe maçında oynama ihtimalinin düşük olduğu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:14:38,