SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bal-Kes karıştı! Sercan yuhalanınca…

Balıkesirspor'da, Teknik Direktör İsmail Ertekin, Akhisar Belediyespor maçında "bir taraftarın kendisine yönelik tepkisine alındığını" ifade etti.

Güncellenme: 20:20, 09/09/2014
Bal-Kes karıştı! Sercan yuhalanınca…

Spor Toto Süper Lig takımlarından Balıkesirspor’da, Teknik Direktör İsmail Ertekin, Akhisar Belediyespor maçında “bir taraftarın kendisine yönelik tepkisine alındığını” ifade etti.

Karşılaşma sırasında bir taraftarın kendisine “devre arasını göremezsiniz” tepkisini hatırlatan Ertekin, “Bu kadar aceleye gerek yok ama gitmemizi istiyorlarsa aynı gün biz gideriz. Buraya tapulu olarak gelmedik” dedi.

Ertekin, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine yönelik tepkiyi son derece yanlış ve ahlaksızca bulduğunu söyledi.

Akhisar Belediyespor karşısında sahalarında aldıkları yenilgi nedeniyle takım olarak çok üzüldüklerini ifade eden Ertekin, eksiklerin giderilmesi ve bunları aşabilmek için taraftarın desteğine de ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Tecrübeli teknik adam, henüz ligin başında olduklarını anımsatarak, şunları söyledi:

“Yapılan işlem son derece yanlış. Böyle bir çıkışı son derece ahlaksızca buluyorum. Kendimizi beğendirebilme adına herhalde bu takımı uçak yapmamız gerekecek. Elimizden gelen bu. Geçmişteki icraatımız ortada. Eğer hiç maç kaybetmeyeceksek benim Balıkesirspor’da ne işim var. Eğer ben Süper Lig’de maç kazandırıyorsam, bütün takım bu işe devam ediyorsa o zaman benim dünya takımı çalıştırmam lazım. Bizim de mutlaka hatalarımız olacak.”

Sercan Yıldırım’ın, Eskişehirspor ile oynanan hazırlık maçında yuhalanmasını da taraftarlara yakıştıramadığını belirten Ertekin, “Lig bitmedi, daha bir tane maç oynadık. Oynayacağımız 33 maç, kazanabileceğimiz 99 puan var. Bu kadar aceleye gerek yok ama gitmemizi istiyorlarsa, aynı gün biz gideriz. Buraya tapulu olarak gelmedik. Ama onlar istiyor diye ben gitmem. Bu takımı, nereden nereye getirdiğimiz ortada” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:19,