SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer sezonunun tek bir şampiyonu var: Trabzonspor… Yazın tam 22 oyuncuyu kadrosuna katan bordo-mavililer, 21 isimle de yollarını ayırdı. Takım baştan aşağı değişirken, teknik direktör Vahid Halilhodzic artık gözünü başarıya çevirdi.

 

Ancak bu transferler büyük bir maliyeti de beraberinde getirdi. 22 transfer için toplam 30 milyon Euro'luk bir bonservis ücreti ödenecek. Bunlar taksitler halinde yıldız isimlerin kulüplerine verilecek.

En çok dikkat çeken noktalardan biri de Cardozo, Waris, Constant, Medjani, Yatabere ve Mehmet Ekici gibi yıldızların takıma kazandırılmasıydı. Bununla birlikte oyuncu menajerlerine de komisyon olarak yüklü bir miktar ödendiği ortaya çıktı.

 

10 MİLYON TAKIMA DAĞITILDI

Buna göre Trabzonspor, son 10 günlük periyotta menajerlere toplam 5 milyon Euro yani tam 15 milyon TL'lik bir ödeme gerçekleştirdi.

Bu rakam adeta dudak uçuklatırken, bordo-mavili futbolculara da kritik Fenerbahçe karşılaşması öncesi alacaklarının bir kısmı takdim edilmişti. Futbolcuların sadece sahaya odaklanmasını isteyen yönetim, 10 milyon TL dağıtmıştı.