SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ

Fransa Ligi Gol Kralı olarak Türkiye'ye gelen ve Fenerbahçe forması altında başarılı bir grafik çizen Moussa Sow, sarı-lacivertli takımda çok mutlu olduğunu ve gol sayısını daha da artıracağını ifade etti.

 

Ligde 74 maçta 38 gol atarak maç başına yüzde 0.51'lik ortalamaya ulaşan Senegalli oyuncu, kendisine hiç bir zaman ‘şu kadar gol atacağım' diye hedef koymadığını söyledi.

KARARI HOCA VERİR

Emenike'nin takıma katılmasının ardından sol kanatta görev yapan Sow, gerçek pozisyonunda oynamadığını hatırlatarak şöyle konuştu:

“Biz bir takımız. Kimin nerede oynayacağına hocamız karar. Futbolcuların buna saygı göstermesi gerekiyor. Sol kanatta oynamama rağmen gol anlamında takıma katkı yaptığımı düşünüyorum. Sezona golle başlamak güzel. Daha çok gol atacağım.”

 

Fenerbahçe'nin oturmuş bir kadroya sahip olduğuna değinen Sow, Diego Ribas'ın takıma katılmasıyla birlikte gol bölgesinde oynayan isimlerin daha çok pozisyon bulacağını belirterek şöyle devam etti:

“Taraftar bizden gol istiyor. Webo ve Emenike ile birlikte uyum içindeyiz. Hangimiz atarsak atalım, golü takım için atıyoruz. Ortak hedefimiz takımı şampiyonluğa taşımaktır.”

Yayınlanma Tarihi:11:50,