SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, soyunma odasında yaşanan dil krizi nedeniyle Türkçe öğrenmeye karar verdi.

 

Hollanda basınına konuşan Sneijder,Prandelli‘nin konuşmalarını Türkçe‘ye çeviren bir tercüman var. Eski tercümanımız da İngilizce İspanyolca çeviriler yapıyor. Bunun dışında Afrikalı futbolculara Fransızca tercüme yapan bir isim daha var” diyerek Galatasaray soyunma odasındaki dil probleminden dert yandı.

Bu şekilde soyunma odasında büyük bir uğultu koptuğunu belirten yıldız futbolcu “Prandelli konuşmaya başladığı an dört dilde birden çeviriler yapılıyor. Ortalık arı kovanına dönüyor. Futbol hayatıma uzun yıllar Galatasaray‘da devam etmek istiyorum. Bu nedenle Türkçe öğrenmeye devam ettim” şeklinde konuştu.

 

HIDDINK’İ ÖVDÜ

Louis van Gaal‘in Hollanda Milli Takımı‘ndan ayrılıp, Manchester United‘ın başına geçmesinin ardından göreve gelen Guus Hiddink hakkında da açıklamalarda bulunan Sneijder şunları söyledi:

“Hiddink ile ilgili oldukça pozitif bir izlenime sahibim. Louis Van Gaal‘a göre çok daha rahat bir adam. Bu değişim, zorlu iki yılın ardından belki de takım için iyi oldu, rahatlama fırsatı doğdu. Van Gaal okuldaki hocanız gibiydi, Hiddink‘le ise neşeli bir amcayla birlikte gibiyiz.”

 

Sneijder sözlerini 106 kez giydiği Hollanda Milli Takımı formasını 130’dan fazla giyerek efsane kaleci Edwin van der Sar‘ın rekorunu kırmak istediğini söyleyerek tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:17:32,