SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa Başkanı Turgay Demirel, 2015 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı organize  edecek 4 ülkenin belirlenmesinin ardından yaptığı açıklamada “Adayların hepsi kaliteliydi. Seçim yapmak kolay olmadı” dedi.

Gelecek yıl 5-20 Eylül’de düzenlenecek şampiyonanın grup maçlarının  Zagrep (Hırvatistan), Berlin (Almanya) ve Riga (Letonya), final maçlarının da  Montpellier’de (Fransa) oynanacak olmasının Avrupa basketbolu açısından çok  önemli olduğunu savunan Demirel, “Adayların hepsi kaliteliydi. Seçim yapmak kolay  olmadı. Adaylıklarını sunan herkese, vaatleri, çalışmaları ve oylamaları için  teşekkür ederim. İlk kez 4 ülkenin birden şampiyonayı organize edecek olması  güzel bir yenilik olacak” diye konuştu.
FIBA Avrupa, Ukrayna’nın içinde bulunduğu siyasi krizden dolayı 2015  Avrupa Şampiyonası ev sahipliğinin bu ülkenin elinden alınmasına geçen haziran  ayında karar vermişti.
Şampiyonayı organize etmek için 16 ülkenin sunduğu adaylık başvuruları  daha sonra 8’e indirilmişti. Türkiye’nin de sadece final maçları için adaylığı  bulunuyordu.
Yayınlanma Tarihi:19:33,