SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Küfür sırası Çakır’da mı?

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır bu akşam Basel'de İsviçre-İngiltere maçını yönetecek. İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson, ettiği küfürler nedeniyle İngiliz basınının eleştirilerine hedef oluyor.

Güncellenme: 13:43, 08/09/2014
Küfür sırası Çakır’da mı?

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’a zor görev. Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası‘nda sergilediği performansla otoritelerden övgü alan Çakır, bu akşam saat 21.45’te Basel’de İsviçre-İngiltere maçını yönetecek.

Çakır, küfür ettiğini söylemekten çekinmeyen İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Hodgson’ın maçında düdük çalacak. Çakır’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. Mustafa Emre İyisoy 4. hakem görevini üstlenecek. HODGSON’UN KÜFÜRLERİ ADA BASININI AYAĞA KALDIRDI

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson, Norveç’i 1-0 yendikleri maçta, kaleye sadece 2 şut attıklarını ve kötü oynadıklarını söyleyen gazeteciye küfürlü cevap verdi. Bu çirkin davranışın ardından Ada basını ayağa kalktı.

Yetişkin bir adam olarak her daim küfrettiğini belirten Hodgson, “Paso küfrederim zaten ben… Karımın yanında filan hiç çekinmem. Yıl olmuş 2014, insanlar küfrediyor ve ben de ediyorum. Ne var bunda? Hangi dünyada yaşıyoruz lütfen” ifadelerini kullandı.

Amatör ligde liman işçileriyle beraber top oynadığından bahseden İngiliz teknik adam, “Ben bir futbol koçuyum. Amatörde işçilerle beraber top oynadım. Ağızlarından çıkan her kelime bir küfürdü. Başka kelime bildikleri yoktu zaten. Dua edin benim kelime dağarcığım onlardan geniş” dedi.

Çakır, küfür ettiğini söylemekten çekinmeyen Hodgson’ın maçında düdük çalacak. Çakır’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. Mustafa Emre İyisoy 4. hakem görevini üstlenecek.