SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’ye F.Bahçe göndermesi

1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine tepki gösteren Galatasaray 2. Başkanı Özkan Olcay, “Federasyon Fenerbahçe’nin geçen seneden aldığı cezaları affetti. Hangi gerekçeyle affettiler? Hani saha kapatma cezası olmayacaktı” dedi.

Güncellenme: 15:41, 08/09/2014
TFF’ye F.Bahçe göndermesi

Galatasaray 2. Başkanı Özkan Olcay, sarı-kırmızılı ekibin sahasının kapatılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Telegol’e konuşan Olcay, “Galatasaray taraftarları seyircisiz oynama cezası aldığınız Eskişehirspor maçına gideceklerini söylüyorlar. Bu maç öncesi radikal bir karar alacak mısınız?” sorusunu şöyle cevapladı…

“SUÇ FEDERASYON’UN”

“Salı günü yönetim kurulu toplantımız var. O olayı bütün boyutlarıyla hukuk danışmanlarımızı da çağırarak enine boyuna tartışacağız. Yapılan hata bizim sinir sistemimizi o kadar tahrip ediyor ki. Yoksa kara kaplı defter var. Sahaya çıkmazsa hükmen mağlup sayarım, 3 puan da oradan gider. Bilmem ne sanki keyif alıyorlar. Fenerbahçe’nin geçen seneden almış olduğu cezaları affettiler. Hangi gerekçeyle affettiler? Kendi kendilerine karar aldılar. Ondan sonra da bundan böyle saha kapatma hadisesi olmayacak diye açıklama yaptılar. Sonra da bu maç ondan istisnadır diye. Yine deli dumrul kanunlarından birini uygulayarak abuk subuk kararlar almak suretiyle Süper Kupa maçı ismini verdiği maçı götürüp kaleciyle seyirci arasındaki mesafenin 10 metreyi geçmediği bir statta oynattılar. Oraya gelmiş genç insanda pet şişe var. Herkes elindekini sahaya atmaya başladı. Bu olayın başlamasına federasyonun yanlış stat seçimi sebep olmuştur.”

“SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK GİBİ”

Galatasaray tarafından daha fazla atıldığı için bu cezanın verildiği şeklinde açıklama yapılması hatırlatılırken Olcay, “Ama bunun ayarını teraziyle ölçüp biçmek mümkün değil. Bir şey yasak bir şey ise o yasak işlem her iki taraf tarafından da yapılmışsa o zaman o daha fazlaydı, o daha adı demek adalet dağıtan insanların söyleyeceği laflar değildir. Nereden, hangi kimseden aldıkları biletleri dahi Galatasaray’ın bilgisi dahilinde değil ve bu maçtan dolayı da sütten çıkmış ak kaşık gibi Galatasaray’ın cezası hafif tutuldu, bunu ağırlaştıracağız dediler.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:38,