SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Günümüzde gelişen spor endüstrisi ile birlikte stadyumlar da şekil değiştirmeye başladı. Önceleri sadece koltuklardan oluşan stadyumlar artık kafeler, restaurantlar, alış-veriş merkezleri, oyun salonları ve mağazalar ile taraftarlarını memnun etmek için çaba sarf etmeye başladı.

 

Ancak Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) takımlarından Jacksonville Jaguars bu işi bir üst boyuta taşıdı. Verilen hizmetlerin yeterli olmadığını düşünen kulüp yönetimi, hem maç hem de tatil keyfini bir arada yaşatacak bir uygulamaya imza attı.

Stadyumun bir bölümüne havuz inşa eden kulüp, taraftarlarının yüzerken maçları takip etmesini sağlıyor. Görenleri şaşkına çeviren ve dünya üzerinde bir ilk olan bu uygulama, taraftarlardan tam not alıyor. Havuzda yüzerek sıcak havalarda serinleyen izleyiciler, bir yandan da takımlarının maçını takip ediyorlar.

Sahadan bakıldığında tribün böyle görünüyor:

Bu hizmetten faydalanmak için ise küçük bir serveti gözden çıkarmak gerekiyor. Havuzlu tribünün yıllık kombine fiyatı tam 40 bin Euro… Son dört sezonda oynadığı maçlardan sadece 16 tanesini kazanabilen Jacksonville Jaguars, üzdüğü taraftarların gönlünü yeni hizmeti ile almayı hedefliyor.

Jacksonville Jaguars‘ın kademe atlattığı stadyumlarda sıradaki yeniliğin ne olacağı şimdiden merak konusu…

Yayınlanma Tarihi:14:03,