SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 ekiplerinden Williams-Mercedes’in pilotları Felipe Massa ve Valtteri Bottas’ın gelecek yıl da takımda yer alacağı açıklandı.

Monza kentindeki İtalya Grand Prix’si öncesi düzenlenen basın toplantısında, takımın mevcut sürücüleri Brezilyalı Felipe Massa ve Fin Valtteri Bottas’ın 2015 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda da Williams adına yarışmaya devam edeceği bildirildi.

Kariyerinde 11 yarış zaferi ve 36 podyum başarısı bulunan 33 yaşındaki Massa, gelecek yıl Formula 1’deki 14. sezonunu geçirecek. Brezilyalı pilot, bu yıl Avusturya Grand Prix’sinde Williams takımına 2012’den bu yana ilk “pole pozisyonu”nu kazandırmıştı.

Williams’a 2010’da test sürücüsü olarak katılan Bottas ise 2013’te takım adına yarışmaya başladı. Formula 1’in gelecek vadeden pilotları arasında gösterilen 25 yaşındaki Bottas, bu sezon 4 yarışta podyuma çıkmayı başardı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası sürücüler klasmanında 110 puana sahip Bottas 5’incilikte yer alırken, 40 puanlı Massa 9. durumda. Markalar klasmanında ise 150 puan toplayan Williams-Mercedes, 4. sırada bulunuyor.