SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray taraftarı ayaklandı

Sarı-kırmızılı futbolseverlerden Brezilyalı’ya destek yağdı. Sanal alemde, “Yalnız değilsin, daima arkandayız” diyen taraftarlar, Fenerbahçe Başkanı’na tepki gösterdi.

Güncellenme: 10:51, 07/09/2014
G.Saray taraftarı ayaklandı

2011 yazında Galatasaray'a geldikten sonra taraftarın sevgilisi olan ve sahada ortaya koyduğu cesaretli futbolla herkesten alkış alan Felipe Melo, rakiplerin ise tepkisini çekiyor! TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in daha önce, “Ben olsam gönderirim” dediği Melo'ya son olarak Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yüklendi. Yıldırım, “Melo ırkçılık yapıyor, Türkiye Cumhuriyeti'ne hakaret ediyor. Çünkü TFF Başkanı'nın elini sıkmıyor. O Türk halkına karşı ırkçı davranıyor” diye konuştu.

Bu sözlerin ardından Galatasaray taraftarları çılgına döndü. Yıldırım'a büyük tepki gösterilirken, Melo'ya tam destek verildi. İstisnasız bütün yorum yazanlar Melo'nun yanında olurken, “Sonuna kadar arkandayız” denildi. Eğer bu sürerse…

Süper Kupa maçında Volkan Demirel'in üstüne çıktığı Melo, tepkisiz kalmasına rağmen yine televizyon programlarında eleştirilmişti. Bunu da unutmayan taraftarlar, “Melo'yu yedirmeyiz” dedi.

Hakemlere baskı mı?

Özellikle twitter adeta yıkıldı. Melo da kendisine gelen destek mesajlarını ‘retweet'ledi. Melo'ya yönelik planlı bir organizasyon yapıldığını düşünen Galatasaraylılar, TFF'nin baskısı sonrası hakemlerin de yanlı davranabileceği görüşünde. Böyle bir durumda ise taraftarlar Federasyon binasına yürümeye dahi hazır.

Yayınlanma Tarihi:10:21,