SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan’a sponsor müjdesi

Devler Ligi'ne kadar sponsor sorununu çözmek isteyen G.Saray'ın kapısını sürpriz bir yerli firma çaldı. Aslan, Milli Takım'a sponsor olan NG Kütahya Seramik ile hafta içi masaya oturacak.

Güncellenme: 10:51, 07/09/2014
Aslan’a sponsor müjdesi

Şampiyonlar Ligi başlayana kadar göğüs reklamı sorununu çözmeye çalışan G.Saray’a sürpriz bir teklif geldi. Hafta başında Türk Milli Futbol Takımı’nın ana sponsoru olan NG Kütahya Seramik’in, sarı-kırmızılı kulübe göğüs reklamı vermek için harekete geçtiği öğrenildi. Hatta Başkan Ünal Aysal’dan randevu bile alındı. Şirket yetkilileri ile G.Saray cephesi Çarşamba günü bir araya gelecek ve sponsorluk konusu yüz yüze görüşülecek. Geçen sezon Türk Telekom’dan forması için 7.2 milyon Dolar alan sarı-kırmızılı kulübün pazarlıklarda bu paranın altında bir fiyatı kabul etmeyeceği ifade ediliyor.

“FENERBAHÇELİLER NE DER?” ENDİŞESİ NG Kütahya Seramik’in yönetim kurulu başkanlığını yapan Erkan Güral aslında sarılacivert renklere gönül vermiş bir iş adamı. Hatta Güral geçen sene Fenerbahçe başkanlığına aday olan Mehmet Ali Aydınlar’ın yönetim kurulu aday listesinde de yer alıyordu. NG Kütahya Seramik’in Galatasaray’a sponsor olma ihtimali belirince Güral’ın Fenerbahçeli kimliğinden dolayı biraz endişeli olduğu öğrenilirken forma reklamı almayan sarı-lacivertli camiada bu girişimin nasıl karşılık bulacağı da merakla bekleniyor.

YABANCI FİRMALARDAN SONUÇ ALINAMAMIŞTI Galatasaray, Başkan Ünal Aysal nezdinde forma reklamı için Rusya ve Kazakistan’da yaptığı görüşmelerden şimdilik sonuç alamadı. Enerji ve petrol devlerinin yanı sıra telekomünikasyon ve hava yolu şirketleri ile de temas halinde olan sarı-kırmızılı kulüp, hafta içinde NG Kütahya Seramik ile masaya oturacak.

(Sabah)

Yayınlanma Tarihi:10:49,