SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık Eryiğit / DIŞ HABERLER

Almanya Bundesliga‘da Bayern Münih forması giyen Xherdan Shaqiri, yaz transfer döneminde Liverpool‘un kendisini transfer etmek istediğini açıkladı.

 

Bayern Münih‘te Frank Ribery ve Arjen Robben‘in arkasında kalan Shaqiri‘nin, İngiltere Premier Lig‘in kapısından döndüğü anlaşıldı. Dünya Kupası‘nda İsviçre‘nin en etkili ismi olan yıldız futbolcu için teklifte bulunan Liverpool‘un Bayern Münih‘ten gelen olumsuz cevap üzerine transferden vazgeçtiği öğrenildi.

Shaqiri de “Dünya Kupası sırasında Liverpool bana tekli yaptı. Ben de kulübümle anlaşmaları gerektiğini söyledim. Bayern Münih ile Liverpool arasında yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı. Kulübüm beni satmayı kesinlikle düşünmediğini söyledi” diyerek transfer girişimini doğruladı.

 

Bayern Münih ile 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunan Shaqiri, geleceği ile ilgili ise “Şimdilik kontratım devam ediyor. Ancak büyük ihtimalle gelecek yıl bu sözleşmeyi uzatacağız. Almanya‘dan ayrılmayı şimdilik düşünmüyorum ama futbolun gelecekte neler getireceğini bilemeyiz” şeklinde konuştu.

Adı Galatasaray ile anılan Shaqiri, yaptığı açıklamalar ile Bayern Münih‘ten ayrılmayacağının sinyallerini verdi.

Yayınlanma Tarihi:15:10,