SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Potanın Perileri” hazırlıklarını sürdürdü

A Milli Kadın Basketbol Takımı, 27 Eylül-5 Ekim tarihlerinde Türkiye'de düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Şampiyonası hazırlıklarına Ankara'da yaptığı antrenmanla devam etti.

Güncellenme: 12:23, 06/09/2014
“Potanın Perileri” hazırlıklarını sürdürdü

Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetiminde Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen antrenmana ısınma hareketleriyle başlayan milli basketbolcular, daha sonra turnike çalışması yaptı.

Dış atışlarla antrenmana devam eden A Milli Takım, savunma ve hücum organizasyonlarından oluşan taktik çalışmasıyla günü tamamladı. Yıldızoğlu, idmanı zaman zaman durdurarak oyuncularına yapmaları gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

Antrenmanda iki gün önce enfeksiyon kaptığı belirtilen Tuğba Palazoğlu ve Esra Ural da yer aldı. Milli basketbolcuların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Bugün İstanbul’a hareket edecek “Potanın Perileri”, daha sonra Belarus’a giderek bir hazırlık turnuvasına katılacak. A Milliler, bu turnuvada Belarus, Çin ve İspanya ile karşılaşacak.

Belarus’tan tekrar Ankara’ya dönecek A Milli Takım, 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ilk maçını oynayacağı 27 Eylül’e kadar çalışmalarını başkentte sürdürecek.