SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Sadece Diego Ribas‘ı kadrosuna katarak sakin bir transfer sezonu geçiren Fenerbahçe, takımdan göndermek istediği yabancılardan sadece Milos Krasic‘i elden çıkaramamıştı.

 

Geçen sezon Bastia‘ya kiralanan Sırp yıldızın, bu sezon Elche‘ye satılması bekleniyordu. Son anda yatan transferin hikayesini ülkesinin basınına anlatan Krasic‘in, para için Fenerbahçe‘de kaldığı anlaşıldı. A2 takım ile çalışmalarını sürdüren yıldız futbolcu “Geçen sezon bir miktar paradan vazgeçtim ve ayrıldım. Bu sezon aynı hatayı yapmadım” dedi.

Elche‘ye transferinin gerçekleşmemesinde kendisinin bir payı olmadığını söyleyen Krasic “Benim yapabileceğim bir şey yok. Kulüp son 20 günde transfer yapamadı. Sebebi de, o fair-play mi ne diye çağırdıkları şey. Benim bir pişmanlığım yok. La Liga’da gerçekten oynamak istiyordum” şeklinde konuştu.

 

Fenerbahçe‘den ayrılmak istediğini de belirten Krasic “Artık başka bir takıma gitmek benim için ödül gibi. Kış aylarında kesin olarak ayrılacağım. Sözleşmemin feshedilmesini talep edeceğim. Eğer kabul edilmezse de, futbolda kiralama diye bir şey de var” diyerek sözlerini tamamladı.

Juventus‘tan 2012/13 sezonunda 7 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen Krasic‘in 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Fenerbahçe, yıldız futbolcuya yıllık 2 milyon 300 bin Euro ücret ödüyor.

Yayınlanma Tarihi:11:01,