SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlker Başbuğ’un masa tenisi merakı

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, zaman buldukça masa tenisi oynadığını belirterek, "Masa tenisinin Türkiye'de daha fazla yayılması çok iyi olur" dedi.

Güncellenme: 12:13, 06/09/2014
İlker Başbuğ’un masa tenisi merakı

İstanbul Veteranlar Masa Tenisçileri Derneğince Bodrum’da bu yıl 13’üncüsü düzenlenen “Uluslararası Bodrum Masa Tenisi” turnuvasına, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Belçika ve Almanya’nın da arasında olduğu 10 ülkeden 150 sporcu katıldı.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Tesisleri’nde düzenlenen turnuvayı, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ da izledi.

Turnuvada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbuğ, uluslararası masa tenisi turnuvasını izlemenin kendisine büyük keyif verdiğini söyledi.

Masa tenisinin amatör takipçisi olduğunu ifade eden Başbuğ, “İmkan bulduğumuz zaman masa tenisi oynamaya çalışıyoruz. Ben en gencinden en yaşlı olanına kadar masa tenisini öneriyorum. Masa tenisi ideal bir spor” dedi.

Bu sporun fiziksel ve zihinsel olarak sağlığa büyük katkısı olduğuna işaret eden Başbuğ, şöyle konuştu:

“Öğrenmesi de oynaması da o kadar zor bir spor değil. Masa tenisi gerçekten hem fiziki olarak yararlı bir spor hem de zihin olarak sizi düşünmeye ve karar vermeye sevk ediyor. Masa tenisinin Türkiye’de daha fazla yayılması çok iyi olur. Ben de amatörce zaman buldukça oynuyorum.”

Uluslararası spor faaliyetlerinin Türkiye’de yaygınlaşmasının da önemli olduğunu vurgulayan Başbuğ, turnuvaya katılanları ve düzenleyenleri kutladı.