SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsviçre Federal Mahkemesi, Fenerbahçe kararını açıkladı. Sarı-Lacivertliler'in, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için yaptığı itiraz kesin olarak reddedildi.

Habertürk Gazetesi, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne gidemeyeceğini öne sürürken, kararın 1 Eylül'de verildiği belirtildi. Kararda Fenerbahçe'nin yaptığı savunma da yer aldı.

İşte o dikkat çekici savunma:

“Temmuz 2014'te Türkiye'de birçok polis memuru tutuklanmıştır. Bu soruşturma kapsamında soruşturmayı yürüten polis memurları delilleri sahte üretmekten tutuklanmışlardır. Mahkemenin (UEFA) verdiği karar bu polislerin ürettiği sahte deliller üzerinden oluşmuştur. Şunu da belirtmek isteriz ki takımın yöneticilerine karşı yapılan suçlamalar Türk yargısı tarafından bozularak yeniden bir davanın görülmesi için karar verilmiştir.”

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile de davanın bittiği yönündeki haberleri yalanladı.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması

Bugünkü Habertürk Gazetesi'nde Hilal Öztürk imzasıyla yayınlanan  “İsviçre'den Kötü Haber” başlıklı yazı gerçek değildir.

Fenerbahçe'nin İsviçre Federal Mahkemesi'nde CAS Kararı aleyhine açtığı davada nihai kararın verildiği haberi gerçeği yansıtmamaktadır. İsviçre Federal Mahkemesi'nde yürütülen dava halen görülmeye devam etmektedir.

Kamuoyunda algı kirliliği yaratma amaçlı yapılan bu tür haberlere itibar edilmemesini rica ederiz.

FENERBAHÇE’NİN AVUKATI DA YALANLADI!

Fenerbahçe’nin İsviçre Federal Mahkemesi’ndeki davasına bakan avukatlardan biri olan Avukat Abdullah Kaya, Habertürk’ün geçtiği “İsviçre Federal Mahkemesi, Fenerbahçe’nin talebini reddetti” haberini yalanladı.

Kendisine ait twitter hesabıdan bir açıklama yapan Abdullah Kaya; “İsviçre Federal Mahkemesi tarafından CAS kararını karşı açtığımız davada verilmiş nihai bir karar yoktur; dava hala devam etmektedi.r Kimi gazetelerdeki bu haberler doğru değildir” dedi.

İsviçre Federal Mahkemesi’nin verdiği kararla ilgili de bilgi veren Kaya şu ifadeleri kullandı;

“1 Eylül tarihinden İsviçre Federal Mahkemesi tarafından verilen karar yürütmenin durdurulması talebinin reddidir. Habertürk gazetesi nihai karar verildiğine dair haberi doğru değildir, asparagas haberdir. 1 Eylül tarihli karar içeriği kısaca şöyledir;

1. Taraflar dilekçeler sundular. 2. Emniyetteki soruşturmalar CAS kararını etkilemez. 3. Yürütmeyi durdurma talebi reddedilmiştir. 4. Dava devam etmektedir.”

Yayınlanma Tarihi:12:41,