SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Di Maria’dan bomba sözler!

Dünya Kupası finali sabahı Real Madrid kulübünden finalde oynamaması için yazı geldiğini belirten Arjantinli yıldız, eski başkanına yüklendi.

Güncellenme: 14:29, 06/09/2014
Di Maria’dan bomba sözler!

Arjantinli Angel Di Maria, America & Closs radyo programına çok önemli açıklamalar yaptı.

İngiliz medyasına da yansıyan bu açıklamalarında Arjantinli yıldız Dünya Kupası finali öncesi Real Madrid kulübünden bir mektup aldığını söyledi.

Di Maria “Final sabahı 11.00'de bana ulaşan yazıda finalde oynamamam isteniyordu. Maça beş saat vardı. Kendimi en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyordum. Sakatlığım vardı; tam kapasitemi sahaya yansıtamayacaktım ama oynama ümidi taşıyordum. Mektubu okur okumaz hemen yırtıp attım. Kaale bile almadım. Bununla ilgili kulüpten kimseyle de konuşmadım. Sonunda teknik direktörümüz herkes için en iyisi olarak düşündüğü oynamamam kararını verdi” ifadesini kullandı.

“RONALDO KALMAM İÇİN SAVAŞTI” Toni Kroos ve James Rodriguez transferleri sonrası Real Madrid'den ayrılan ve Britanya rekoru olan 60 milyon pound bonservis bedeliyle Manchester United'ın yolunu tutan Arjantinli, “Madrid'den ayrılmak istediğimi asla söylemedim, asla böyle bir talebim olmadı. Kulüp başka oyuncular almayı tercih etti. Takım arkadaşlarımla ilişkim her zaman mükemmeldi. Ama başkan Florentino Perez ile bir ilişkiden bahsedemem. Zaten ben imza atarken o başkan değildi. Ronaldo her zaman yanımdaydı. Kalmam için savaş verdi. Ama onun Madrid'de daha ne kadar kalacağını bilemiyorum” yorumunu yaptı.

Öte yandan Perez'in “Di Maria önerdiğimiz çok iyi bir kontratı reddetti” açıklamasına da futbolcunun menajeri Eugenio Lopez, “Angel kalmak istedi. Zaten Madrid'e ilk gelişinde de söz verilenden aşağıda bir ücreti kabul etmişti. 6 ay içinde düzelteceklerini söyleyip 2 yıl düzeltme yapmamışlardı. Manchester United'dan 8 milyon euro istedi. Bunun daha altına Madrid'de kalacaktı, ama vermediler” diye cevapladı.

(NTV Spor)

Yayınlanma Tarihi:13:13,