SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund ve Almanya’nın yıldız oyuncusu Marco Reus, takım arkadaşlarına seslenerek Arjantin yenilgisinin kendilerini etkilemeye izin vermemesini istedi.

Angel Di Maria’nın 3 asist ve 1 gol ile oynadığı mücadelede Arjantin, son dünya şampiyonu rakibini 4-2’lik skorla devirerek Maracana’daki finalin rövanşını almıştı.

Alman futbolcular başta Mario Gomez olmak üzere 90 dakika bitiminde taraftarların yoğun tepkisine ve protestolarına maruz kaldı.

Arkadaşlarına destek çıkan Reus, “Arjantin maçı gösteriyor ki, kendimize çeki düzen vermemiz lazım. Bu ıslıklara karşı durmamız gerekiyor. Özellikle Gomez zor bir yıl geçirdi. Ona elimizden geldiğince yardımcı olarak hazır hale gelmesini sağlamalıyız.” dedi.

Bileğinden yaşadığı sakatlık nedeniyle Dünya Kupası’nı kaçıran 25 yaşındaki futbolcu, “Elbette o turnuvayı kaçırmak çok üzücü bir hadise. Ancak her geçen gün daha iyiye gidiyorum ve yakında %100 Reus’u göreceksiniz. Sadece beni değil. Pazar günü tüm takımı iyi izleyin.” ifadelerini kullandı.

(Goal)