SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Beşiktaş‘ın 10 numara pozisyonu için düşündüğü ve uzun süre uğraş verdiği Younes Belhanda‘nın transfer hikayesi ortaya çıktı.

 

Belhanda transferi için Dinamo Kiev ile görüşmelere başlayan Beşiktaş yönetimi, yüksek maliyeti nedeniyle yıldız futbolcunun transferini askıya almıştı. Fiyatın düşmesini bekleyen siyah-beyazlıların, kulübü daha ucuza satsa bile Belhanda‘yı transfer edemeyeceği ortaya çıktı.

Ukrayna‘daki karışıklıklar nedeniyle ülkeden ayrılma kararı veren Belhanda, buna rağmen seçici davranmaya devam etmiş. İngiltere Premier Lig ya da Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takıma gitmek isteyen Faslı futbolcu, kendisine gelen teklifleri bu yüzden reddetmiş.

 

İngiltere Premier Lig takımlarının ilgilenmediği Belhanda, Beşiktaş ile ücrette neredeyse anlaşmasına rağmen, siyah-beyazlılar Şampiyonlar Ligi‘nde elenince transfer yatmış. Genç futbolcu yaptığı bir açıklamada “Menajerim ve ben Roma ile görüşüyoruz. Beşiktaş da benimle ilgileniyor” diyerek transfer teklifini doğrulamıştı.

Transfer sürecini de değerlendiren Belhanda “Hayalim Premier Lig‘de ya da Şampiyonlar Ligi‘nde oynamak. Henüz ilgimi çeken bir teklif gelmedi. Bu yüzden Kiev‘de kalacağım” açıklamasında bulundu.