SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Şampiyonlar Ligi play-off turunda Beşiktaş‘ı eleyen, gruplarda da Galatasaray‘a rakip olan Arsenal‘in İngiliz yıldızı Jack Wilshere, kendisine yapılan eleştirilere sert yanıt verdi.

 

Jamie Redknapp, Paul Scholes ve Jamie Carragher tarafından özel hayatındaki düzensiz yaşamı nedeniyle yeteneklerini sahaya yansıtamadığı belirtilen Wilshere, sadece birlikte çalıştığı isimleri dinlediğini söyledi.

İngiliz eski futbolcu Jamie Redknapp‘ın “Wilshere‘ın tek problemi Wilshere” şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren genç yıldız “Yeter artık! Sakatlığı nedeniyle 31 yaşında futbolu bırakmak zorunda kalan bir isim, bana nasıl yaşamam gerektiğini söyleyemez. Kendisinden biraz olsun empati yapmasını istiyorum. Hatırladığım kadarıyla Redknapp sık sık sakatlanan bir futbolcuydu” dedi.

 

Sadece belirli seviyeye çıkmış eski futbolcuların sözlerine değer verdiğini de belirten Wilshere şunları söyledi:

“Televizyonlara çıkıp ‘Şunu yapmalı, bunu yapmalı’ demek kolay… Benim buna ihtiyacım yok. Sadece Gary Neville gibi olumlu eleştiriler yapan ve bana yol gösteren isimleri dikkate alıyorum. Redknapp geçmişine baksın. Benden daha fazla sakatlık yaşamış bir futbolcu. Üstelik Redknapp hiç benim yaşımda sakatlanmadı. Bu yaşlarda sakatlıktan dönmek, mental olarak ilerleyen yaşlarda geri dönmekten daha zor…”

Yayınlanma Tarihi:17:43,